اخبارحج و زیارت

مسئولان سعودی پذیرفته‌اند که حج را از روابط سیاسی دو کشور جدا کنند

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: حج یک فریضه دینی است و مسئولان سعودی پذیرفته‌اند که حج را از روابط سیاسی دو کشور جدا کنند.

داروخانه آنلاین داروپلاس

مسئولان سعودی پذیرفته‌اند که حج را از روابط سیاسی دو کشور جدا کنند

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت گفت: حج یک فریضه دینی است و مسئولان سعودی پذیرفته‌اند که حج را از روابط سیاسی دو کشور جدا کنند. 

هیئتی چهل نفره از اساتید و شخصیت‌های دانشگاهی ۲۱ کشور جهان که به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی به ایران سفر کرده‌اند، روز گذشته (سه شنبه ۹ بهمن ماه) با حجت الاسلام والمسلمین سید علی قاضی عسکر نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت و سرپرست حجاج ایرانی در محل بعثه مقام معظم رهبری در تهران دیدار و گفتگو کردند.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر در این دیدار به تفصیل وضعیت کشور قبل از پیروزی انقلاب اسلامی را تشریح کرد و پیشرفت‌های جمهوری اسلامی ایران در چهار دهه گذشته برای رهایی از وابستگی به بیگانگان را چشمگیر و شگفت انگیز دانست.

وی با اشاره به اینکه با ورود امام خمینی (قدس سره) به کشور رژیم ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی ظرف ده روز فرو پاشید، اظهار داشت: امام امت با توکل به خداوند و برخورداری از نفوذ معنوی درمیان مردم با قدرت و شهامت در برابر نیرو‌های تا دندان مسلح رژیم شاه و همه قدرت‌هایی که از او حمایت می‌کردند؛ ایستاد و کشور را از چنگ قدرت‌های استعمارگر نجات داد.

وی تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران مستقل‌ترین کشور دنیاست و هیچ قدرتی نمی‌تواند در امور داخلی ایران دخالت کند.

نماینده، ولی فقیه در امور حج و زیارت در ادامه پیشرفت‌های صورت گرفته در مناطق سنی نشین کشور بعد از پیروزی انقلاب اسلامی را برشمرد و با اشاره به اینکه در ایران اسلامی زنان دوش بدوش مردان در عرصه‌های مختلف به ویژه مراکز علمی حضور دارند، گفت: برخورداری از انتخابات و مطبوعات و رسانه‌های آزاد، خودکفایی در تولید گندم و بسیاری دیگر از محصولات کشاورزی و صنعتی و دست یافتن به تکنولوژی هسته‌ای نمونه‌ای از دستاورد‌های و پیشرفت‌های کشور است.

وی تاکید کرد: ماهیت برنامه هسته‌ای کشورمان صلح آمیز است و جمهوری اسلامی ایران از نظر شرعی تولید سلاح‌های کشتار جمعی را جایز نمی‌داند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن