دانستنی ها

معرفی باغ و مقام امام صادق علیه السلام در کربلا

شهر کربلا به عنوان یکی از اصلی ترین شهر های زیارتی شیعیان دارای اماکن زیارتی بسیاری می باشد که یکی از آن ها باغ امام صادق علیه السلام است.

داروخانه آنلاین داروپلاس

معرفی باغ و مقام امام صادق علیه السلام در کربلا

    شهر کربلا به عنوان یکی از اصلی ترین شهر های زیارتی شیعیان دارای اماکن زیارتی بسیاری می باشد که یکی از آن ها باغ امام صادقعلیه السلام است.

به نقل از روایاتی که آمده است که امام صادق به طور ناشناس برای زیارت حرم حضرت سید الشهدا به شهر کربلا سفر می کنند و طی این سفر در باغی میهمان یکی از ساکنین کربلا می شود و وی بعد از شناخت ایشان باغ را به عنوان هدیه به این امام بزرگوار تقدیم می کنند و ایشان از آن زمان به بعد هرگاه به شهر کربلا سفر می کنند از این باغ به عنوان مکانی برای استراحت و اقامتشان در طی سفر استفاده می کردند.

در سال ۱۹۹۱ میلادی این باغ توسط صدام حسین تخریب می شود و هیچ اثری از آن به جای نمی ماند. اما پس از دوره ی صدام این باغ مجدد مرمت و بازسازی می شود و در وسط آن بنایی برای زیارت می سازند و درختان بسیاری نیز در اطراف آن می کارند و از آن سال به بعد این باغ به عنوان مکانی برای زیارت شیعیان و محبان اهل بیت مبدل می شود.

البته قابل ذکر است که هیچ مدرک معتبری در باب سندیت این باغ به عنوان مکانی زیارتی در شهر کربلا وجود ندارد و نمی‌توان به طور قطعی آن را مکانی زیارتی دانست، اما بنا بر شواهد و تاریخی که دهان به دهان نقل شده است این باغ را مکانی متبرک می دانند و از همین روز سالانه تعداد بسیاری از زائرانی که به شهر کربلا سفر می کنند، از این باغ نیز دیدن می کنند.

برای رسیدن به باغ امام صادق شما باید از بازار کربلا عبور کنید. خرید کردن و اللخصوص خرید سوغات همیشه یکی از دغدغه‌ی مهم سفرها مخصوصاً سفرهای زیارتی است و اکثر افرادی که به سفرهای زیارتی می روند به این نکته می اندیشند که از کجا چه چیزی را به عنوان سوغات برای اطرافیان خود بخرند.

بازار سنتی کربلا یکی از مکان‌هایی است که مورد توجه زائران کربلا معلا بوده و به دلیل تنوع بالای محصولات و همچنین قیمت مناسب، اکثر زوار سوغات خود را از این بازار تهیه می کنند.

البته قابل ذکر است که برای خرید در کربلا علاوه بر این بازار می توان به مکان های دیگری همچون مرکز خرید مجمع السفینه، مرکز علاء لصیانه الحاسبات و یا بازار اسواق الزهراء نیز مراجعه کنید که در نقاط دیگر این شهر واقع شده اند، اما در کل پیشنهاد ما به شما خرید از بازار سنتی کربلا است.

همچنین نکته ی دیگری نیز در رابطه با سفر به کربلا حائز اهمیت می باشد، آن که در هنگام بازدید از باغ امام صادق بهتر است در راه خرید نکنید، چرا که در این صورت باید مجدداً به هتل رفته تا اجناس خریداری شده را در هتل بگذارید، بنابر این بهتر است روز آخر سفر خود را برای خرید کردن در نظر بگیرید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن