دانستنی ها

مقام حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف کربلا المقدسه

مقام حضرت صاحب الزمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در شهر کربلا را بهتر بشناسیم

داروخانه آنلاین داروپلاس

مقام حضرت صاحب‌زمان(عج) یکی از مکان‌هایی است که در کربلا مورد زیارت قرار می‌گیرد. این مقام در حاشیه نهر معروف به نهر حسینی و در فاصله کمی از حرم مطهر امام حسین(ع) قرار دارد
مقام صاحب الزمان چیست ؟

مقام صاحب الزمان اشاره به مکانی دارد که نقل شده حضرت ولی عصر عجل الله و فرجه الشریف در آن مکان نماز خوانده اند. در حال حاضر این مکان تبدیل به مسجدی با همین نام شده است. در داخل مقام صاحب الزمان ضریحی قرار دارد که محراب نماز حضرت حجت را نشان می دهد. این مقام که یکی از مکان های زیارتی کربلا محسوب می شود با نام های مانند : مقام الامام المهدی ، مقام امام زمان ، مقام حضرت حجت و مقام امام عصر (عج) نیز شناخته می شود.

مقام صاحب الزمان یا مقام امام زمان کجاست ؟

مقام صاحب الزمان در انتهای خیابان سدره المنتهی و در کنار رود یا نهر حسینیه قرار گرفته است خیابان سدره تقریبا در سمت شمال حرم امام حسین علیه السلام می باشد و باب السدره حرم مطهر اباعبدالله الحسین رو به این خیابان باز می شود.

فاصله مقام امام زمان تا حرم مطهر امام حسین علیه السلام

از حرم مطهر امام حسین علیه السلام و از ابتدای خیابان سدره می توان در فاصله زمانی ده دقیقه پیاده روی به مقام امام زمان برسیم.

البته اگر نمی توانید پیاده روی کنید نگران نباشید می توانید از گاری موتوری های این خیابان که نقش تاکسی را ایفا می کنند استفاده کنید. در صورتی که از این گاری موتوری ها استفاده کنید یکی دو دقیقه ای طول می کشد تا به مقام صاحب الزمان برسید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن