اخبار

مهمترین فاز پروژه صحن عقیله بنی هاشم (سلام الله علیها) به پایان رسید

اتمام مهمترین فاز پروژه صحن عقیله بنی هاشم (سلام الله علیها) به نقل از عتبه حسینیه

داروخانه آنلاین داروپلاس

 مهمترین فاز پروژه صحن عقیله بنی هاشم (سلام الله علیها) به پایان رسید

بخش پروژه های مهندسی آستان قدس حسینی از پایان ساخت دیوار حائل پروژه صحن عقیله بنی هاشم، حضرت زینب (سلام الله علیها) در بخش جنوب غربی حرم حضرت امام حسین (علیه السّلام) خبر داد.

اتمام مهمترین فاز پروژه صحن عقیله بنی هاشم (سلام الله علیها) به نقل از عتبه حسینیه ،بخش پروژه های مهندسی آستان قدس حسینی از پایان ساخت دیوار حائل پروژه صحن عقیله بنی هاشم، حضرت زینب (سلام الله علیها) در بخش جنوب غربی حرم حضرت امام حسین (علیه السّلام) خبر داد.

این دیوار چهل متر زیر زمین و طول آن هزار و پانصد و شصت متر است. هدف از ساخت این دیوار حفاظت از دیوارهای قدیمی و اطراف صحن حضرت زینب (سلام الله علیها) و جلوگیری از نفوذ آبهای زیر زمینی به داخل تاسیساتی است که در صحن جدید نصب و تعبیه می شود.

طبق گزارش ماهانه منتشر شده از سوی بخش پروژه های مهندسی آستان قدس حسینی، اقدامات حفاری این پروژه در طول شبانه روز ادامه دارد و میزان پیشرفت آن به پنجاه درصد رسیده است.

این گزارش اشاره کرد، در حال حاضر کار و فعالیت بر روی آخرین بخش از تونل امتداد یافته از باب قبله امام حسین (علیه السلام) در حال انجام است.ستاد بازسازی عتبات ایران مجری این پروژه متعهد شده است، کارهای بتنی تونل را پیش از شروع ماه محرم به اتمام رساند.

زائران و عاشقان حضرت ابا عبدالله الحسین علیه السلام کماکان منتظر پایان یافتن این پروژه ی مهم و مقدس هستند تا به نام نامی حضرت زینب سلام الله علیها زیارت خود را کامل کنند و لازم به ذکر است احداث این صحن به تسهیل عبور و مرور و بهبود یافتن زیارت حضرت سید الشهدا علیه السلام در ایام زیارت مخصوصه ایشان به خصوص اربعین حسینی کمک شایان ذکری میکند

عقیله
عقیله

شما میتوانید مطالب بیشتری را در سایت اپلیکیشن زائر مشاهده کنید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن