اخبارحج و زیارت

نام نویسی اینترنتی صدور پروانه موکب های اربعین آغاز شد

معاون هماهنگی و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات در آستانه فرار رسیدن ماه مبارک رمضان از ثبت نام اینترنتی صدور و تمدید پروانه موکب های اربعین حسینی خبر داد.

نام نویسی اینترنتی صدور پروانه موکب های اربعین آغاز شد

 معاون هماهنگی و مشارکت های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات در آستانه فرار رسیدن ماه مبارک رمضان از ثبت نام اینترنتی صدور و تمدید پروانه موکب های اربعین حسینی خبر داد.

یوسف افضلی روز شنبه به اشاره به مکانیزه شدن تحت وب فرآیند ثبت‌ نام و صدور پروانه موکب‌ها، افزود: درخواست صدور ویزای خادمان اربعین، فرم‌های ویژه ارسال وسایل نقلیه و محموله، جانمایی موکب‌ها، ارائه خدمات زیربنایی آب و برق، واگذاری زمین و سایر خدمات ستاد بازسازی عتبات به موکب‌ها تنها از طریق این سامانه خواهد بود.
وی اظهار داشت: هیات‌های مذهبی، تشکل‌های مردمی، نهادها و سازمان‌ها و همه متقاضیان برپایی موکب و مدیران موکب‌هایی که در اربعین سال‌های گذشته فعال بودند، باید برای دریافت پروانه جدید یا تمدید آن به نشانی اینترنتی www.mokeb.org مراجعه کنند.
افضلی افزود: در مرحله اول، متقاضیان اطلاعات و مدارک خواسته شده را در قالب فرم‌های مشخص وارد سامانه می‌کنند که پس از بررسی در هیات ویژه و تایید صلاحیت، پروانه موکب‌داری صادر می‌شود.
وی ادامه داد: در فاز دوم، موکب‌هایی که پروانه ویژه دریافت کرده‌اند، نسبت به ثبت تقاضا برای دریافت ویزای خادمی، فرم‌های ارسال محموله، تقاضای زمین و غیره در این سامانه اقدام خواهند کرد.
معاون هماهنگی و مشارکت‌های مردمی ستاد بازسازی عتبات عالیات تصریح کرد: ارائه توصیه‌های ضروری به موکب‌ها و زائران، امکان گزارش گیری و ساماندهی آماری، جلوگیری از هدررفت منابع، هدایت امکانات به مکان‌های مورد نیاز، اعلام امکانات رفاهی و خدمات هر یک از موکب‌ها و غیره ازجمله تسهیلات سامانه اینترنتی www.mokeb.org است.
افضلی با بیان اینکه خدمات خالصانه و سرعت عمل موکب‌های اربعین در حادثه زلزله چند سال پیش کرمانشاه و سیل اخیر نشان داد که این تشکل‌های مردمی و مذهبی یکی از کاراترین نهادهای خدمات‌رسان در مواقع بحرانی هستند، افزود: طی بیش از یک ماه فعالیت موکب‌ها، بیش از هفت میلیون و ۲۵۰ هزار پرس غذا طبخ و بین هموطنان سیل زده و نیروهای امدادی در مناطق بحرانی توزیع شد.
وی با اشاره اینکه فعالیت موکب‌ها در استان خوزستان، ایلام، گلستان و کرمانشاه به اتمام رسیده است، افزود: بنابر درخواست مسئولان استانی و هموطنان سیل زده در برخی نقاط استان لرستان، قرار شد پنج موکب متناسب با نیاز در ایام ماه رمضان در این استان همچنان فعال باشد.
افضلی خاطرنشان کرد: هموطنان علاقمند به مشارکت در فیض بازسازی و توسعه حرم‌های مطهر و برپایی کنگره عظیم اربعین می‌توانند کمک‌های نقدی خودت را از طریق شماره‌گیری کد دستوری (ستاره ۲۳۳ مربع) اهدا کنند.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن