اخبار

نرم افزارهای ویژه حج در اختیار عموم قرار گرفت

نرم افزارهاي موبايلي كاربردي ويژه حج تمتع در پايگاه اطلاع رساني حج در اختيار عموم زائران حج قرار گرفت.

داروخانه آنلاین داروپلاس

نرم افزارهای ویژه حج در اختیار عموم قرار گرفت

  • نرم افزار های ویژه حج در اختیار عموم قرار گرفت
  • همایش بانوان حج گزار تهران برگزار شد

نرم افزارهای موبایلی کاربردی ویژه حج تمتع در پایگاه اطلاع رسانی حج در اختیار عموم زائران حج قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، نرم افزارهای کتابخوان حج شامل ۲۵ کتاب مهم حج، مناسک حج، مناسک همراه، نوای حج، زیارتنامه زائر، تصحیح نماز و تصحیح تلاوت برتر، نقشینه آسمان و همراه زائر بر روی پایگاه اطلاع رسانی حج به آدرس۵۲۷/www.hajj.ir قرار گرفت و زائران می توانند این نرم افزارها را در تلفن همراه خود نصب و استفاده کنند.

بر پایه این گزارش، همچنین علاقمندان می توانند از اطلاعات ارائه شده درکتابخانه جامع حج، کتابخانه اسرار و معارف، کتابخانه اماکن و آثار اسلامی، کتابخانه سفرنامه و خاطرات حج و کتابخانه اعتقادات و پاسخ به شبهات در پایگاه اطلاع رسانی حج استفاده کنند.

حج

همایش بانوان حج گزار تهران برگزار شد

 این همایش با هدف ارتقای اطلاعات مذهبی و آشنایی بیشتر بانوان زائر با احکام و مناسک حج تمتع و فراهم شدن زمینه‌ بهره‌گیری مناسب از این فرصت معنوی و تبیین مسائل مورد نیاز آنها برگزار شد.

دراین همایش خانم دکتر صادقی از مبلغه های با سابقه با اشاره به حدیث “اِنَّ لِرَبِّکُم فی اَیّامِ دهرِکُم نَفَحات، الّا فَتَعَرّضُوا لَها ” از پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت: ایام و اعمال حج و حضور در اماکن مقدس در مکه مکرمه و مدینه منوره از توفیقات الهی است و حاجی باید از آن کمال استفاده را ببرد و ظرفیت و فرصت هایی را که حج ایجاد می کند، مغتنم شمارد.

وی لازمه بهره مندی از این توفیق عظیم را تلاش حجاج برای کسب معرفت و آگاهی های لازم با بهره مندی از آموزش های قبل و حین سفر دانست که در کاروانها و توسط بعثه مقام معظم رهبری برنامه ریزی شده است.

در پایان این همایش یکی از معینه ها، بایدها و نبایدهای سفر حج، آداب سفر، اماکن مکه و مدینه ، اخلاق ، آداب معاشرت و پوشش بانوان و احکام و مناسک ویژه بانوان را بیان کرد.

قرار است چند همایش دیگر برای بانوان منطقه تهران برای ارتقای اطلاعات مذهبی  و آشنایی بیشتر بانوان با مسایل فقهی ، بهداشتی و پزشکی برگزار شود.

منبع سایت رسمی لبیک

شما می توانید مطالب بیشتری را درسایت زائر مشاهده نمائید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن