اخبار

نیم ضریح تل زینبیه در روز های پایانی خود به سر میبرد

ساخت «نیم ضریح تل زینبیه» توسط هنرمندان تبریز به زودی به اتمام می رسد

داروخانه آنلاین داروپلاس

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان شرقی، از طی مراحل پایانی ساخت «نیم ضریح تل زینبیه» توسط هنرمندان تبریز خبر داد و گفت: مجموع طلای به کار رفته در آن یک کیلوگرم است که افتخار آن به نام زرگران تبریزی با اهدای هر طلافروش ۱ گرم ثبت می شود.

به گزارش هم نوا، علی داداش زاده در نشست خبری با رسانه ها، با تاکید بر اینکه ستاد بازسازی عتبات عالیات یک نهاد مردمی است که اعتبارات دولتی ندارد اظهار داشت: این ستاد به صورت مردمی و تحت نظر دفتر مقام معظم رهبری مدیریت می شود.
وی با بیان اینکه نماینده ولی فقیه در استان در راس هیئت امنای این ستاد قرار دارد افزود: استاندار، فرمانده سپاه و رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات از دیگر اعضای حقوقی هیئت امنای این ستاد هستند.
رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه این نهاد در سال ۸۲ قبل از تهران در اوج درگیری های داخلی عراق راه اندازی شده و بازسازی حرم امیرالمومنین را در نجف بر عهده گرفته بود گفت: سبک سازی ایوان اصلی حرم امام علی (ع) اولین قدم آذربایجان شرقی بود و پس از آن، احداث و ترمیم حسینیه حیدریه، احداث ۲۰۰ چشمه حمام و سرویس بهداشتی و ترمیم دیوارهای بیرونی حرم به ارتفاع ۱۲ متر از سال ۸۲ تا ۸۴ توسط ستاد بازسازی عتبات عالیات تبریز اجرا شد.
وی با بیان اینکه بعد از راه اندازی ستاد مرکزی بازسازی عتبات عالیات در سال ۸۴، در ۲۱ شهرستان آذربایجان شرقی هم دفاتر این ستاد راه اندازی شد تصریح کرد: بیش از ۲۰۰ پروژه کوچک و بزرگ تاکنون با مشارکت ستاد بازسازی عتبات عالیات استان اجرا شده که ۱۵۰ پروژه تحویل شده و ۵۰ پروژه بزرگ در دست اجرا است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن