اخبارحج و زیارت

هزینه ویزای اربعین بر اساس دینار عراق محاسبه می شود

غو روادید برای اربعین سال‌جاری منتفی است و افرادی که می‌خواهند برای اربعین سال‌جاری مشرف شوند چنانچه فاقد گذرنامه معتبر هستند باید هر چه سریع‌تر برای گرفتن گذرنامه اقدام کنند، از ورود افراد فاقد گذرنامه به خاک کشور عراق بشدت جلوگیری می‌شود، در ضمن گذرنامه از تاریخ شروع سفر به مدت 6 ماه باید اعتبار داشته باشد.

هزینه ویزای اربعین بر اساس دینار عراق محاسبه می شود

غو روادید برای اربعین سال‌جاری منتفی است و افرادی که می‌خواهند برای اربعین سال‌جاری مشرف شوند چنانچه فاقد گذرنامه معتبر هستند باید هر چه سریع‌تر برای گرفتن گذرنامه اقدام کنند، از ورود افراد فاقد گذرنامه به خاک کشور عراق بشدت جلوگیری می‌شود، در ضمن گذرنامه از تاریخ شروع سفر به مدت ۶ ماه باید اعتبار داشته باشد.

مدیر کل عتبات سازمان حج و زیارت در ادامه با تأکید بر لزوم دریافت روادید جهت مشرف شدن به کربلای معلی در ایام اربعین می‌گوید: لغو روادید برای اربعین سال‌جاری منتفی است و افرادی که می‌خواهند برای اربعین سال‌جاری مشرف شوند چنانچه فاقد گذرنامه معتبر هستند باید هر چه سریع‌تر برای گرفتن گذرنامه اقدام کنند، از ورود افراد فاقد گذرنامه به خاک کشور عراق بشدت جلوگیری می‌شود، در ضمن گذرنامه از تاریخ شروع سفر به مدت ۶ ماه باید اعتبار داشته باشد.

آقایی با اشاره به این که هزینه ویزا در سال‌جاری با دینار عراق محاسبه و پرداخت می‌شود، می‌افزاید: قیمت دلاری ویزا اعلام شده است اما با توجه به این‌که دلار از چرخه مبادلات بین دو کشور عراق و ایران حذف شده است و اخیراً نخست‌وزیر عراق هم به این امر اشاره داشت، ریاست ستاد اربعین در نامه‌ای از سفارت عراق خواسته‌اند که هزینه ویزا را بر اساس دینار محاسبه و اعلام کنند.

همچنین در زمینه ارز مورد نیاز هم با رایزنی‌هایی که با بانک مرکزی انجام شده است بزودی ارز مورد نیاز با قیمت مناسب تأمین می‌شود تا با تخصیص این ارز زائران اربعین هزینه کمتری را برای دریافت روادید پرداخت کنند.

او درباره شروع ثبت نام برای سفر به عراق در اربعین توضیح می‌دهد: سامانه سماح و دو هزار و پانصد دفتر زیارتی تحت پوشش سازمان حج و زیارت در سراسر کشور کاملاً آماده خدمت‌رسانی به مردم است و در عین حال با مشخص شدن مبلغ دیناری روادید ثبت نام زائران برای تشرف در ایام اربعین به سرعت آغاز می‌شود.

به گفته مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت بعضی از افراد سودجو سعی داشتند نگرانی‌هایی را برای زائران اربعین ایجاد کنند و جداولی از هزینه‌های بالای سفر اربعین در برخی پیام رسان‌ها منتشر کردند که با برنامه‌های ستاد اربعین متفاوت است، زائران توجه داشته باشند که همه تلاش دست اندرکاران این است شرایطی را فراهم کنند تا زائران اربعین تا حد امکان با هزینه کمتر به این سفر زیارتی مشرف شوند.

مدیرکل دفتر امورمرزی وزارت کشور نیز با اشاره به آمادگی کامل برای برپایی باشکوه پیاده‌روی اربعین به میزبانی مردم عراق، می‌گوید: سال گذشته بیش از ۲ میلیون نفر از کشورمان در پیاده‌روی میلیونی عاشقان حسینی در ایام اربعین شرکت کردند.شهریار حیدری می‌افزاید: بر اساس اعلام سازمان حج و زیارت در سال‌جاری تمامی زائران اربعین جهت تشرف، باید در سامانه سماح نام‌نویسی کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن