اخبارحج و زیارت

هشدار پلیس فتا برای زائران اربعین

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا از شیوه جدید کلاهبرداری به بهانه ثبت‌نام و خرید بلیت برای زوار اربعین حسینی خبر داد.

داروخانه آنلاین داروپلاس

هشدار برای زائران اربعین

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا از شیوه جدید کلاهبرداری به بهانه ثبت‌نام و خرید بلیت برای زوار اربعین حسینی خبر داد.
سرهنگ رامین پاشایی با اشاره به برخی کلاهبرداری‌های اینترنتی به بهانه ثبت‌نام و خرید بلیت برای زوار اربعین حسینی از طریق سایت‌های جعلی اظهار کرد: زائران امام حسین‌(ع) هنگام پرداخت هزینه بلیت به صورت اینترنتی، نکات ایمنی را رعایت و تاحدامکان از مکان‌های مورد اعتماد برای ثبت‌نام و پرداخت‌های اینترنتی هزینه‌ها استفاده کنند.

وی ادامه داد: مجرمان با طراحی سایت‌های شبیه سایت‌های اصلی که درگاه‌های بانکی جعلی نیز دارد، اطلاعات کارت بانکی افراد را سرقت می‌کنند و برای اخذ اطلاعات حساب شهروندان مثل رمز عبور و اطلاعات بانکی، کاربران را به صفحات جعلی موسوم به فیشینگ می‌کشانند.

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا ضمن بیان اینکه شهروندان باید مراقب باشند تا در دام فیشر‌ها و سایت‌های جعلی که فقط برای سرقت اطلاعات بانکی افراد راه‌اندازی شده‌اند، نیفتند، گفت: به زائران اربعین حسینی توصیه می‌کنیم حتما به آدرسی که در نوار ابزار آمده است توجه کنند که در آن از پروتکل https استفاده شده باشد، در غیر این صورت سایت مذکور جعلی است.

وی ادامه داد: همچنین در نوار آدرس این وب‌سایت یک علامت قفل شکل است که تمام الزامات و مشخصات سازمان حج و زیارت مشاهده می‌شود. اگر اطلاعاتی غیر از اطلاعات این سازمان در آن وجود داشت حاکی از جعلی بودن این سایت است که باید کاربران از ثبت‌نام در آن خودداری کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا از متقاضیان خواست برای ثبت‌نام به صورت حضوری به دفاتر مجاز و مورد تأیید سازمان حج و زیارت مراجعه کنند و از ارائه مدارک هویتی از قبیل؛ گذرنامه به افراد غیرمسئول خودداری کنند.

پاشایی توصیه کرد: زائران برای ثبت‌نام به سایت اصلی سازمان حج و زیارت به نشانی haj.irمراجعه و از کپی‌کردن یا رفتن به لینک‌هایی که در سایت‌های مختلف و شبکه‌های اجتماعی ارائه می‌شود خودداری کنند. برای تهیه ویزا به دفاتر معتبر و رسمی مراجعه و در سامانه سماح ثبت‌نام کنند.

﷯معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا به منظور آگاهی بیشتر زائران اربعین و پیشگیری از وقوع جرائم سایبری و ایجاد مشکل برای هم‌وطنان، توصیه کرد: از اتصال به دستگاه‌های وای فای ناشناس در طول سفر خودداری کنید، در پایان استفاده از اینترنت وای فای تلفن همراه خود را غیر فعال کنید، از ذخیره اطلاعات مهم بانکی برروی حافظه تجهیزات هوشمند که در طول مسیر همراهتان است، بپرهیزید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن