اخبار

همایش بین المللی اربعین برگزار می شود

پنجمين جلسه كميته فرهنگي آموزشي ستاد اربعين ۹۷ با حضور حجت الاسلام و المسلمين احمدي برگزار شد.

داروخانه آنلاین داروپلاس

همایش بین المللی اربعین برگزار می شود

پنجمین جلسه کمیته فرهنگی آموزشی ستاد اربعین ۹۷ با حضور حجت الاسلام و المسلمین احمدی برگزار شد.

به گزارش زائر از پایگاه اطلاع رسانی حج، حجت الاسلام والمسلمین حمیداحمدی؛رئیس کمیته فرهنگی- آموزشی ستاد مرکزی اربعین در این جلسه با اشاره به اینکه همایش بین المللی اربعین به تصویب رسیده است، گفت: این همایش با همکاری دستگاه های مختلف کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: تاکنون شورای سیاستگذاری همایش بین المللی اربعین سه جلسه برگزار کرده است و ما منتظر پیشنهادات و مصوبات کمیته علمی برای تعیین زمان و مکان برگزاری این همایش در ایران و عراق هستیم.

حجت الاسلام والمسلمین احمدی خاطرنشان کرد: مجمع جهانی اهل بیت(ع) مسئول بخش بین الملل، وزارت علوم مسئول شورای علمی، وزارت کشور مسئول پشتیبانی و صدا وسیما هم مسئول رسانه و اطلاع رسانی این همایش است.

رییس کمیته فرهنگی آموزشی اربعین در ادامه بیان کرد: با هدف برگزاری همایش اربعین به صورت بین المللی جلسات مختلفی را با مسئولان عراقی داشته ایم. برای برگزاری این همایش یک شورای علمی در عراق تشکیل خواهد شد و دانشگاه ها و وزارت علوم عراق نیز در برگزاری این همایش مشارکت خواهند داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای برگزاری سوگواره عبرات گفت: هدف از برگزاری سوگواره عبرات حفظ و نشر ارزش ها و فرهنگ اهل بیت(ع) و استفاده از ظرفیت مردمی برای ترویج این فرهنگ است.

در ادامه این جلسه، حجت الاسلام والمسلمین مرادی؛ مدیرکل فرهنگی جامعه المصطفی با اشاره به اینکه از ۶۹ ملیت، دو هزار و ۲۹۹ اثر در ۱۱ رشته مختلف به دبیرخانه سوگواره رسیده است، گفت: مرحله اول داوری این آثار به پایان رسیده است.

حامد نگارش؛ دبیر سوگواره عبرات نیز بیان کرد: بیش از سه هزار اثر داخلی به دبیرخانه همایش ارسال شده که داوری این آثار در حال انجام است.

در پایان این جلسه، اعضای کمیته فرهنگی- آموزشی ستاد مرکزی اربعین درباره ساز و کار اجرای سوگواره عبرات نقطه نظرات خود را بیان کردند.

اربعین

مطالب بالا از سایت رسمی لبیک می باشد

شما میتوانید مطالب بیشتری را در سایت زائر مشاهده نمائید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن