اخبار

هیچ کار مستحبی با زیارت امام حسین (ع) قابل مقایسه نیست.

مسئول بعثه مقام معظم رهبري در عراق با اشاره به فضيلت هاي زيارت امام حسين(ع) اظهارداشت: هيچ عمل مستحبي با زيارت آن حضرت قابل مقايسه نيست.

داروخانه آنلاین داروپلاس

هیچ کار مستحبی با زیارت امام حسین (ع) قابل مقایسه نیست

مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق با اشاره به فضیلت های زیارت امام حسین(ع) اظهارداشت: هیچ عمل مستحبی با زیارت آن حضرت قابل مقایسه نیست.

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زائر حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی؛ مسئول بعثه مقام معظم رهبری در عراق در نشست روحانیون و مداحان اعزامی به عتبات عالیات زیارت امام حسین (ع) را با ارزش ترین امور دانست و آن را بالاترین امر مستحبی برشمرد.

وی خاطرنشان کرد: بنابرتصریح برخی روایات، زیارت امام حسین (ع) به میزان هفتاد حجی است که نبی مکرم اسلام (ص) به جا آورده باشد.

وی همچنین زیارت امام حسین (ع) را دارای ابعاد گوناگون برشمرد و گفت: این زیارت، علاوه بر جنبه های فردی، جنبه های سیاسی و اجتماعی نیز دارد از این رو دشمنان اسلام در طول تاریخ با آن مقابله کردند و حتی زائران را در زمان متوکل شکنجه و یا دست آنان را قطع می کردند تا به زیارت نروند.

حجت الاسلام والمسلمین نجفی روحانی، امام حسین (ع) را کشته اشک و عبرت خواند و افزود: سیدالشهداء چراغ هدایت در همه اعصار و برای کل بشریت است و او از عالم بالا به این عالم آمده است تا بشریت را به ساحل هدایت برساند.

وی خاطر نشان کرد: زیارت امام حسین (ع) تحت هیچ شرایطی تعطیل نشده است.

در این نشست، حجت الاسلام و المسلمین بهجتی؛ مسئول بعثه کربلا نیز با استناد به روایات، درباره بایدها و نبایدهای سفر سخن گفت و از روحانیون خواست با بیان رسا، زائران را همراهی کرده و درسها و عبرتهای عاشورا را برای آنان بازگو نمایند.

در پایان این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین نجفی روحانی، به پرسش های حاضران پاسخ گفت.

مطالب بالا از سایت رسمی لبیک می باشد

شما میتوانید مطالب بیشتری را در سایت زائر مشاهده نمائید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن