اخبارحج و زیارت

ورود اولین کاروان دانشگاهی در نوزدهمین دوره عتبات به نجف اشرف

همزمان با ایام فرخنده ماه ذی الحجه، اولین کاروان نوزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان وارد نجف اشرف و هتل محل استقرار دانشجویان شد. 

داروخانه آنلاین داروپلاس

ورود اولین کاروان دانشگاهی در نوزدهمین دوره عتبات به نجف اشرف

همزمان با ایام فرخنده ماه ذی الحجه، اولین کاروان نوزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان وارد نجف اشرف و هتل محل استقرار دانشجویان شد.

به گزارش خبرنگار اعزامی لبیک از نجف اشرف، همزمان با ایام فرخنده ماه ذی الحجه، اولین کاروان نوزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان وارد نجف اشرف و هتل محل استقرار دانشجویان شد.

مراسم استقبال از اولین کاروان دانشگاهی این دوره، با استقبال آقای روستا،نماینده ستاد در نجف و صادقی؛مدیرایرانی هتل در نجف برگزار شد.

در این مراسم به یاد ماندنی که با ورود دانشگاهیان تهران انجام گرفت،مسئولین و نمایندگان ستاد از زائرین دانشجو هنگام ورود به هتل استقبال و از آنها پذیرایی گردید.آقای روستا؛نماینده ستاد در نجف اشرف ضمن خیرمقدم به زائرین دانشگاهی به تشریح برنامه های زیارتی و فرهنگی زائرین در مدت اقامتشان در این شهر مقدس پرداخت.

گفتنی است، برنامه‌های فرهنگی سلام اول ،زیارت مقام صافی صفا،بازدید از بیت امام خمینی(ره)،کتابخانه علامه امینی و وداع از جمله برنامه‌های فرهنگی هستند که ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان برای دانشجویان در نجف اشرف در نظر گرفته است.

 

دیدار نماینده ستاد با مسئولین بعثه مقام معظم رهبری و شرکت شمسا در نجف

در اولین روز حضور عوامل ستاد در عتبات عالیات، جلسه و دیدار با نماینده بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف و مسئول عملیات شمسا برگزار شد.

روز گذشته، رضا همدانی؛ نماینده ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان در عراق به همراه عوامل اجرایی نجف اشرف با حجت الاسلام والمسلمین علم الهدی؛ مسئول بعثه مقام معظم رهبری در نجف اشرف دیدار و گفتگو کردند.

در این جلسه، حجت الاسلام و المسلمین علم الهدی، سفر عتبات را سفری بسیار معنوی و تاثیرگذار برای دانشگاهیان و در جهت نیل به اهداف فرهنگی کشور بر شمرد.

وی با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری در جهت تقویت سفر به عتبات،افزود: تلاش دشمن در جهت ایجاد فاصله میان دانشگاه و فعالیت های فرهنگی و زیارتی جدی است، اما به شکر خدا این تلاش ها بی نتیجه واقع شده و همچنان راه برای زائران عتبات باز می باشد.

در ادامه این جلسه، رضا همدانی؛ نماینده ستاد در عراق ضمن معرفی نماینده ستاد در نجف اشرف، مدیر ثابت هتلها، مداح و خبرنگار اعزامی ستاد،گزارشی از فعالیت های دوره های قبل و برنامه های آتی ستاد را ارائه نمود و به مرور جزئیات برنامه های ستاد در زمان حضور دانشگاهیان در نجف اشرف و تبادل نظر در این خصوص پرداخت.

عوامل اجرایی ستاد در ادامه جلسات خود با مسئولین بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج زیارت، با آقای دستجردی؛مسئول عملیات شرکت شمسا در نجف اشرف دیدار کردند .

در این جلسه آقای دستجردی، مسئول عملیات شرکت شمسا، ضمن ابراز خرسندی از آغاز عملیات اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات، فرصت ایجاد شده برای دانشگاهیان را بسیار مفید و ارزشمند برشمرد و از آمادگی شبانه روزی خود و شرکت شمسا در ارائه خدمات به زائرین دانشگاهی خبر داد. همچنین در این جلسه وضعیت هتل های دانشگاهیان در نجف اشرف ، امکانات مورد نیاز آنها و نحوه پذیرایی از زائرین مورد ارزیابی قرار گرفت.

گفتنی است؛ نوزدهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات از روز ۲۴ مرداد آغاز و تا پایان مهرماه ادامه دارد.

شما میتوانید مطالب بیشتری را در سایت زائر مشاهده نمائید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن