اخبارحج و زیارت

ورود بیش از۷۲ درصد زئران ایرانی به عربستان

رئیس سازمان حج و زیارت گفت‌: ازشروع عملیات انتقال زائران به سرزمین وحی تاکنون بیش از ۷۲.۵ درصد زائران و دست اندرکاران حج تمتع کشورمان وارد عربستان شده‌اند.

داروخانه آنلاین داروپلاس

ورود بیش از۷۲ درصد زئران ایرانی به عربستان

رئیس سازمان حج و زیارت گفت‌: ازشروع عملیات انتقال زائران به سرزمین وحی تاکنون بیش از ۷۲.۵ درصد زائران و دست اندرکاران حج تمتع کشورمان وارد عربستان شده‌اند.

علیرضا رشیدیان با بیان این مطلب افزود: این تعداد زائر در مجموع با ۲۵۹ پروازشرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی به سرزمین‌های وحی اعزام شده‌اند.

به گزارش تسنیم وی با بیان اینکه این زائران تا‌کنون از ۱۸ ایستگاه پروازی در استان‌‌های مختلف کشور وارد عربستان شده‌اند‌، افزود‌: تا پایان عملیات انتقال زائران در مجموع ۳۶۱ پرواز برنامه‌ریزی شده که امید است مانند پروازهایی انجام شده در نهایت ایمنی و دقت با کمترین تاخیر انجام شود.

رشیدیان اظهار کرد: هم اکنون پروازهای ایستگاه‌های اهواز، یزد، گلستان‌، زنجان ،ساری‌، بیرجند‌، زاهدان‌‌ رشت‌، کرمان‌، کرمانشاه‌، بندر عباس و بوشهر به‌ انجام رسیده و ۶ ایستگاه دیگر در حال انجام است.

*استقرار حدود ۵۳ هزار زائر در مکه مکرمه

رئیس سازمان حج و زیارت تصریح کرد‌: از کل زائران ورودی به عربستان هم اینک ۸۷ درصد معادل ۵۲ هزار و ۶۷۰ نفر در قالب ۳۶۸ کاروان در مکه استقرار یافته‌اند و ۱۳ درصد دیگر یعنی ۷ هزار و ۵۲۵ نفر در قالب ۵۵ کاروان در مدینه مستقر هستند.

وی در ادامه متوسط تاخیر در پروازهای حج تمتع امسال را ۲۲٫۸ دقیقه عنوان و ذکر کرد: در این میان ۵۸٫۶ درصد از پروازهای انجام شده بدون تاخیر صورت گرفته است.

رشیدیان در ادامه در بحث ویزاهای صادر شده هم گفت: تاکنون ویزای ۸۵ هزار و ۷۴۳ زائر و عوامل اجرایی حج صادر و تحویل شده است. براساس آمارها هم اکنون ویزای زائرانی که تا ۱۳ مردادماه عازم حج می‌شوند صادر شده است.

وی عنوان کرد: به منظور خدمات رسانی مطلوب به زائران در مکه مکرمه ۱۹۶ دستگاه اتوبوس و هشت دستگاه مینی بوس در قالب ۱۹ خط فعال، کار جابه جایی زائران را در مسیر مسجد الحرام و محل های اسکان انجام می‌دهند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن