اخبار

پرداخت۲۵۰هزار دینار ارز به مسافران عتبات

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت:۲۵۰هزار دینار ارز مسافری به زائران عتبات در خاک عراق پرداخت می‌شود که با حل مشکلات ظرف۱۰روز آینده عملیاتی خواهد شد.

داروخانه آنلاین داروپلاس

پرداخت۲۵۰هزار دینار ارز به مسافران عتبات

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت:۲۵۰هزار دینار ارز مسافری به زائران عتبات در خاک عراق پرداخت می‌شود که با حل مشکلات ظرف۱۰روز آینده عملیاتی خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت:۲۵۰هزار دینار ارز مسافری به زائران عتبات در خاک عراق پرداخت می‌شود که با حل مشکلات ظرف۱۰روز آینده عملیاتی خواهد شد.

مرتضی آقایی؛مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت درباره وضعیت پرداخت ارز مسافری به زائران عتبات، اظهار داشت: همانطور که پیش از این نیز بانک مرکزی اعلام کرده بود،۲۵۰هزار دینار در اختیار زوار عتبات عالیات قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه، قرار است ارز مسافران عتبات با همکاری بانک‌ مرکزی، بانک‌های عامل ایرانی و بانک‌های عراقی در داخل خاک عراق به زوار تحویل داده شود، اظهار داشت: مشکلاتی در نحوه اجرا به وجود آمده که ظرف۱۰روز آینده حل خواهد شد و اختصاص ارز صورت می‌گیرد.

آقایی درباره دلیل پرداخت ارز در خاک عراق اظهار داشت: مطالباتی از عراقی‌ها داریم که برای کاهش هزینه‌های نقل و انتقال پول قرار شده این مطالبات به صورت ارز در همان خاک کشور عراق تحویل مسافران شود.

با تصمیم بانک مرکزی، بانک‌های تجارت و پارسیان به عنوان بانک‌های عامل پرداخت ارز به مسافران عتبات انتخاب شده‌اند.

در بخشنامه بانک مرکزی برای ارز زائران عتبات عالیات آمده بود: حسب هماهنگی های به عمل آمده با سازمان حج و زیارت و به منظور تسهیل شرایط مسافرت هموطنان ایرانی به عتبات عالیات،تأمین و پرداخت ارز مسافرتی به زائران عتبات عالیات اعلامی از سوی سازمان حج و زیارت (به طور کلی اعم از زمینی یا هوایی) به میزان ۲۵۰هزار دینار عراق صرفاً از طریق تمام شعب ارزی منتخب بانک‌های تجارت و پارسیان در سطح شهر و با ارایه فهرست مشخصات زائران که توسط دفاتر سازمان مورد اشاره تایید شده باشد، بدون ارائه بلیط و گذرنامه با رعایت بندهای (۱)، (۳)، (۶)و (۷)فوق (حسب مورد) بلامانع است. مقتضی است بانک‌های مورد اشاره هماهنگی لازم را با سازمان حج و زیارت به عمل آورند.

 

 

 

شما میتوانید مطالب بیشتری را در سایت زائر مشاهده نمائید

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن