اخبارحج و زیارت

پروژه حرم به حرم اجرایی می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه بیستون- حمیل- کرمانشاه قطعه مهمی از پروژه حرم به حرم است که بین سه کشور ایران، عراق و سوریه اجرا می‌شود.

داروخانه آنلاین داروپلاس

پروژه حرم به حرم اجرایی می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: آزادراه بیستون- حمیل- کرمانشاه قطعه مهمی از پروژه حرم به حرم است که بین سه کشور ایران، عراق و سوریه اجرا می‌شود. 

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی  در مراسم کلنگ زنی آزاد راه بیستون-حمیل- کرمانشاه با بیان اینکه پروژه‌های زیرساختی موجب شتاب بخشی به توسعه و امیدآفرینی در جامعه خواهند شد، گفت: در شرایط فعلی کشور نیاز است حضور بخش خصوصی در پروژه‌های زیرساختی را تسهیل کنیم.

وی با بیان اینکه پروژه‌های زیرساختی طرح هایی امید آفرین و شتاب‌بخش به توسعه هستند، گفت: در شرایط کنونی کشور به حضور بخش خصوصی به صورت پیوسته در توسعه زیرساخت‌ها و پیشرفت‌کشور نیاز داریم و باید این حضور را به صورت پیوسته تسهیل کنیم.

وی با اشاره به آزادراه بیستون- حمیل- کرمانشاه که امروز (۱۶ بهمن) کلنگ زنی شد، گفت: این پروژه به طول ۱۴۱ کیلومتر باسرمایه گذاری ۱۵۰۰ میلیارد تومان  و مشارکت بخش خصوصی ساخته می‌شود که کمک می‌کنیم با سرعت مناسبی اجرا شود.

اسلامی گفت: این آزادراه قطعه مهمی از پروژه حرم به حرم که بین سه کشور ایران، عراق و سوریه اجرا می‌شود، است که کمک می‌کنیم زودتر به سرانجام برسد.

وزیر راه و شهرسازی  به راه آهن در دست ساخت کرمانشاه-خسروی نیز اشاره کرد و گفت: بانک‌ها موافقت کرده اند در صورت حضور بخش خصوصی در این پروژه، هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کنند که باید از این فرصت برای تسریع اجرای پروژه بهره بگیریم.

اسلامی همچنین در خصوص ایجاد اداره کل راه آهن در استان کرمانشاه گفت: این موضوع به قوت خود باقی است که بزودی ابلاغ می‌شود و جای نگرانی ندارد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص نوسازی بافت‌های فرسوده کرمانشاه نیز گفت: قسط اول منابع مالی بازآفرینی بافت فرسوده کشور تخصیص یافته و با توجه به وضعیت بافت‌های فرسوده استان کرمانشاه، این استان را ویژه خواهیم دید.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن