اخبارحج و زیارت

پیاده‌روی اربعین و بزرگترین سانسور خبری دنیا

پیاده روی اربعین حسینی به عنوان بزرگترین اجتماع انسانها هر سال با شکوه تر برگزار میشود اما گویا رسانه های مطرح دنیا که کوچکترین رخداد مناقشه آمیزی درباه اسلام و مسلمانان را از نظر دور نمی دارند.

داروخانه آنلاین داروپلاس

پیاده‌روی اربعین و بزرگترین سانسور خبری دنیا

پیاده روی اربعین حسینی به عنوان بزرگترین اجتماع انسانها هر سال با شکوه تر برگزار میشود اما گویا رسانه های مطرح دنیا که کوچکترین رخداد مناقشه آمیزی درباه اسلام و مسلمانان را از نظر دور نمی دارند.

 

بارها و بارها شنیده ایم که رسانه باید «بی طرف» باشد. رسانه باید منعکس کننده دقیق وقایع باشد، سانسور نباید جایگزین شفافیت شود و … .

و اما پیاده روی اربعین حسینی به عنوان بزرگترین اجتماع انسانها هر سال با شکوه تر برگزار میشود اما گویا رسانه های مطرح دنیا که کوچکترین رخداد مناقشه آمیزی درباه اسلام و مسلمانان را از نظر دور نمی دارند، به راحتی چشم بر روی این حرکت عظیم می بندند و این یعنی بزرگترین سانسور رسانه ای دنیا.

نگاهی اجمالی به چند رسانه مطرح دنیا

در صفحه نخست سایت yahoo بیش از ۳۶۰ خبر تصویری به چشم می‌خورد. به عنوان نمونه فقط ۱۷ تیتر از آنها به اخبار سفر تفریحی زوج سلطنتی بریتانیا، شاهزاده هری – نوه ملکه الیزابت – و همسرش مگان مارکل به مستعمرات بریتانیا اختصاص دارد.

اخبار مهمی مانند این خبر:

“مگان مارکل در بخشی از تور سلطنتی، باقیمانده کیک خود را به چند کودک داد!”

اما از رویداد عظیم اربعین، حتی یک کلمه و یا یک تصویر نیز وجود ندارد!

در صفحه نخست سایت msn -پایگاه اینترنتی متعلق به شرکت مایکروسافت- بیش از ۱۲۰ تیتر خبر همراه با تصویر ارائه شده است. تعداد ۱۲ تیتر خبری بدون تصویر نیز در صفحه نخست این سایت وجود دارد. اما…

از رویداد عظیم اربعین، حتی یک کلمه و یا یک تصویر نیز به چشم نمی خورد!

سایت شبکه بی بی سی در صفحه اصلی سایت که به زبان انگلیسی است، بیش از ۵۰ تیتر خبری درج شده که دست کم ۴۶ تای از آنها همراه با تصویر می‌باشد. اما…

از رویداد عظیم اربعین، حتی یک کلمه و یا یک تصویر نیز وجود ندارد!

در صفحه نخست از سایت شبکه CNN بیش از ۹۳ تیتر خبری بدون تصویر و دست کم ۶۱ تیتر خبری همراه با تصویر وجود دارد. اما…

از رویداد عظیم اربعین، حتی یک کلمه و یا یک تصویر نیز به چشم نمی‌خورد!

توجه

مالکیت اکثر رسانه های مطرح دنیا به چند نفر محدود می شود. چند نفر با سبقه صهیونیستی. نمونه آن رابرت مرداک و رسانه‌های زنجیره‌ایش.

این همان رسانه هایی هستند که قمه زنی تعدادی اندک را مظهر شیعه و مسلمان معرفی میکنند اما راهپیمایی میلیونی را به راحتی بایکوت خبری می کنند.

اینها همان رسانه هایی هستند که مراسم ازدواج نوه های ملکه بریتانیا و تولد فرزند فلان سلبریتی را روزها در صدر اخبارشان قرار می دهند.

رویداد میلیونی پیاده روی اربعین به طور مطلق توسط بسیاری از رسانه های دنیا سانسور میشود. سانسور مطلق یعنی خط بطلان بر تمام ادعاهای شفافیت، گردش آزاد اطلاعات و…… .

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن