دانستنی‌های مذهبی

چگونگی چله زیارت عاشورا /حاجت گرفتن از چله زیارت عاشورا

آیت الله حق شناس میفرمودند: شما چهل روز زیارت عاشورا بخوانید اگر از خدا حاجتتان را نگرفتید،بیایید من برای شما حاجتتان را از خدا میگیرم و من ضامن شما هستم.

داروخانه آنلاین داروپلاس

آیت الله حق شناس میفرمودند: شما چهل روز زیارت عاشورا بخوانید اگر از خدا حاجتتان را نگرفتید،بیایید من برای شما حاجتتان را از خدا میگیرم و من ضامن شما هستم.

منظور از چله نشینی چیست؟

۱ . منظور از چله و چله نشینی، آن است که انسان چهل روز با مراقبت و مواظبت به یاد حق و ذکر و عبادت و توجه به او مشغول باشد و امور غیر ضروری و غیر لازم را که باعث پراکندگی خاطر و تفرقه فکر می گردد و در حد امکان ترک نماید و همه اندیشه و فکرش خداوند و یاد او و اطاعت او باشد .

چله نشینی به این معناست که انسان در مدت چهل روز کمال مراقبت و توجه به خداوند را داشته باشد و سعی بلیغ در ترک گناهان و دوری از محرمات الهی داشته باشد و در این مدت با یاد الهی وذکر او و عبادت خالصانه شبستان وجودش را از نور و صفا لبریز سازد و زمینه تابش انوار الهی و درخشش آفتاب فطرت را در درون خویش فراهم آورد .

۲ . آثار چله نشینی بستگی کامل به زمینه های موجود در انسان و اراده و توجه و همت و اخلاص او دارد که به حسب افراد از شدت و ضعف برخوردار است ولی به هر حال در این مدت، قلب انسان نورانی و با صفا می گردد و مطالب ظریف و عالی معنوی و معارف دین را بهتر و عمیقتر می فهمد و درک می کند و زمینه برای عروج معنوی و تعالی روح انسان فراهم می گردد.

۳ . چله نشینی بریدن از مردم و شانه خالی کردن از مسؤولیت های اجتماعی و شرعی و انسانی نمی باشد و مهم این است که انسان در میان اجتماع باشد و از خود مواظبت و مراقبت نماید و بر خود مسلط باشد چون گاهی خدمت به مردم و گشودن گرهی از کار آنها و گرفتن دست انسانی درمانده و بیچاره اثرش از ده ها چله نشینی بیشتر و عمیقتر است.

در راه بندگی خدا هیچ عنصری مانند عمل به واجبات الهی و دوری از محرمات نقش آفرین نمی باشد و در سلوک راه بندگی نماز و توجه به آن و اهمیت دادن به آن نقش ویژه ای دارد.

۴ . نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که توجه به خدا و اخلاص دارای مراتب فراوانی است که به حسب میزان معرفت و ظرفین انسان ها متفاوت است . بنا بر این مرتبه ضعیف و کم توجه و حتی بی توجه ان نیز دارای آثار مطلوب و مثبتی است.

۵ . بنابر این توجه به خدا و اخلاص در مدت ۴۰ روز هر چند با اکراه نفس نیز باشد دارای اثر و نتیجه است و معمولا این اکراه در شروع کار در اوایل آن است ولی با گذشت زمان خود نفس امادگی برای این عمل را پیدا کرده و نرمش نشان می دهد و از مقاومت و لجاجت دست می کشد و شیرینی و گوارایی عمل و عبادت را ظاهر می سازد . ب ) چله زیارت عاشورا

مرحوم آیت‌الله میرزا عبدالکریم حق‌شناس، یکی از سالکان و عارفان الهی است که توجه به توصیه‌های اخلاقی و عرفانی ایشان نیز می‌تواند در مقاطع مختلف زندگی برای ما راهگشا باشد یکی از این دستورالعمل‌ها در خصوص نحوه دعا کردن است که درباره قرائت زیارت عاشورا توصیه‌هایی ذکر شده است.

بیشتر بخوانید:توصیه آیت‌الله حق‌شناس برای برآورده شدن حوائج 

تجربه ی حاجت گرفتن از چله ی زیارت عاشورا

 

مشکلی که برای من پیش اومد تقریبا از ۲۰ شهریور شروع شد که واقعا هر کاری کردم درست نشد باور کنین مشکلم بسیار حاد بودش ولی خوب واقعا علاقه ای ندارم بیانش کنم فقط اینو بدونین با نا امیدی به این در و اون در زدم و مطابق انتظارم مشکلم قابل حل نبود.

به قدری نا امید بودم که کاملا زندگیم بهم ریخته بود و به معنای واقعی کلمه هیچ انگیزه ای برام وجود نداشت. هر کاری کردم به در بسته خوردم. روزی نبود که اشک نریزم خودتون میدونین وقتی یه مرد گریه میکنه قطعا وضعیت خیلی بغرنجه.

خلاصه دیگه نا امید کامل بودم و به ی مرده متحرک تبدیل شده بودم و مشکلم هم هر روز بدتر میشد تا اینکه خواهر کوچیکم  که وضع روحیم رو دید. بهم پیشنهاد داد که چله زیارت عاشورا آیت الله حق شناس رو بگیرم. باور کنین  یک درصدم امید نداشتم.

از فردای اون روز شروع کردم به چله ی عاشورا به روشی که آیت الله حق شناس گفته بودن. به خودم میگفتم تو که آدم گناهکاری هستی قطعا از این را هم جواب نمیگیری خیلی نا امید بودم البته بگم من به حضرت ابوالفضل (ع) توسل کردم و هر روز زیارت رو میخوندم تا اینکه دقیقا در شب شهادت آقا امام رضا (ع) یعنی روز ۲۶ ام چله ام حاجتم رو از خدا در کمال ناباوری گرفتم.

به خدا نمیدونین چقدر خوشحال بودم تا صبحش خوابم نبرد انصافا اصلا امید چندانی به حل مشکلم نداشتم اما زیارت رو میخوندم و مدام از حضرات معصومین میخواستم که واسطه بشن پیش حضرت عباس و از ایشون بخوان تا خواسته من رو از خدا بگیره.

الحمد الله با این که بنده رو سیاه خدا بودم اما آقا ابوالفضل العباس نا امیدم نکرد و حاجتم رو از خدا گرفت.

این مشکلم چند تا درس مهم به من داد اول فهمیدم که شیعه امیرالمومنین اگه به بن بست برسه عین حماقته که نا امید باشه اصلا شیعه آقا بودن بن بست نمیشناسه ( البته من کجا و شیعیان آقا کجا ) همیشه ی راهی هست و اونم توسل به بهترین بندگان خداست.

به خدا نمیدونم چرا ماها که امام حسین داریم نا امید میشیم این امام حسین کاری کرده که ماها بتونیم با توسل به ایشون تموم بن بست ها رو کنار بزنیم. دوم خیلی ارتباطم با خدا قوی تر شد. سوم بهم تلنگری بود که به خودم بیام

ببخشین که متنم طولانی شد اما باید میگفتم. بارها شده بود وقتی مشکل عزیزان خانواده برتر رو میخوندم میدیدم دخترایی که با وجود فشار شدید عاطفی و جنسی امکان ازدواج نداشتن یا بیماری های مختلف یا مشکلات زناشویی  و چیزای دیگه خیلی ناراحت میشدم و میشم گفتم شاید گذاشتن این متن بتونه مشکلات خیلی ها رو حل کنه.

مطمئنم خیلی هاتون با این چله آشنایین و ممکنه امتحانم کرده باشین، اما اونایی که امتحان نکردن خواهش میکنم این راهو برن حتی اگه این مشکل بزرگترین مشکلی باشه که وجود داره من تقریبا دیدم هر کس این راهو رفته نتیجه گرفته البته باید بگم بعضی ها هستن ممکنه حاجتشون توی چله اول برآورده نشه و در چله ی دومی که میگیرن بهش برسن یا حتی چله سوم نا امید نشین خیلی ها رو دیدم که داخل کانال تلگرامی که براتون میذارمش گفته بودن مثلا تو چله دوم به حاجتشون رسیدن و ….

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن