اخباراخبار مذهبی

چند خبر کوتاه از آستان مقدس علوی

داروخانه آنلاین داروپلاس

چند خبر کوتاه از آستان مقدس علوی

 

بخش خواهران دارالقرآن کریم آستان مقدس علوی با اعزام قاریان و حافظان قرآن به کربلا در مسابقات ملی «النعیم» حضور فعالی دارد.

انوار الحسناوی مسؤول بخش خواهران دارالقرآن کریم آستان مقدس علوی تصریح کرد: باتوجه به دعوت آستان مقدس حسینی برای مشارکت در مسابقات ملی «النعیم» ۱۰تن از بانوان فعال در حوزه تلاوت و حفظ را از طرف موسسه الکوثر و آستان مقدس علوی به این مسابقات اعزام کردیم.

وی افزود: تعدادی از بانوان را به عنوان داور به این مسابقات فرستادیم و آستان مقدس حسینی نیز به شرکت کنندگان گواهی حضور اعطا و هدایایی به برگزیدگان اهدا کرد.

همایش «شیوه تعامل با کودک و خانواده» در نجف برگزار شد

بخش خواهران اداره ارتباطات و تشریفات آستان مقدس علوی با همکاری مرکز «فضه» همایشی را با عنوان «شیوه تعامل با کودک و خانواده» را در شهر نجف اشرف برگزار کرد.

زهره قبانچی مسؤول بخش خواهران اداره ارتباطات و تشریفات آستان مقدس علوی در این رابطه به خبرنگاران گفت: خانواده‎های عراقی به شدت مورد هجمه فرهنگی و تکنولوژی کشورهای غربی هستند بنابراین خانواده‎های مومن باید به سلاح مناسب تجهیز شوند تا در صورت لزوم بتوانند این هجمه‎های سنگین را خنثی کنند.

نضال البغدادی از پزشکان و مدیران درمانی نجف طی سخنانی در این همایش خاطرنشان کرد: به طوری طبیعی هر خانواده‎ای از مشکلاتی رنج می‎برد و یا در ارتباطات خانوادگی با اشکالاتی مواجه می‎شود بنابراین هر کدام از اعضای خانواده باید مسؤولیت و وظایف خود را نسبت به سایر اعضا بشناسند و به خوبی عمل کند.

آستان مقدس علوی روزانه ۲هزار وعده غذایی توزیع می‎کند

حید الشیخ آل‎راضی مسؤول آشپزخانه آستان مقدس علوی از توزیع روزانه بیش از ۲هزار وعده غذایی میان زائران خبر داد.

وی افزود: آشپزخانه آستان با حمایت مستقیم حجت الاسلام سید نزار حبل المتین تولیت آستان مقدس علوی هر روز میزبان مهمانانی از داخل و خارج از عراق است.

مسؤول آشپزخانه آستان مقدس علوی بیان داشت: آشپزخانه آستان در روزهای زیارتی که میلیون‎ها زائر به زیارت بارگاه مطهر امام علی (ع) مشرف می‎شوند بیش از ۳۵هزار وعده غذایی توزیع می‎کند.

مشارکت آستان مقدس علوى در پروژه ساماندهى پست برق منطقه شهر نجف

در ادامه انجام پروژه های خدماتی آستان علوی و به منظور راه اندازى به موقع پست برق منطقه «النداء» و تامین برق مورد نیاز حرم مطهر و بافت قدیمى شهر پروژه ساماندهی این پست با همکاری مشترک آستان علوی و اداره کل برق استان نجف انجام می شود.

حجت الاسلام سید نزار حبل المتین تولیت آستان مقدس علوی در این رابطه عنوان کرد: به منظور تامین برق مورد نیاز در حرم مطهر و فضای اطراف آستان علوی راهکارهای مختلفی را در پیش گرفته و یکی از آنها همکاری با اداره برق استان نجف وپشتیبانی از پروژه های برق وساماندهی تاسیسات برق رسانی شهر است  و در این راستا در پروژه ساماندهی و راه اندازی پست برق منطقه النداء با این اداره همکارى مى کنیم.

تولیت آستان مقدس علوی افزود: با توجه به نقص بودجه و عدم پشتیبانی مالی کافی این پروژه با تاخیر مواجه شده و آستان جهت اتمام هر چه سریعتر این پروژه با اداره برق همکاری های لازم را انجام می دهد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن