حج و زیارت

کاروان های تلفیقی اعزام به سوریه و عتبات برای نوروز/ احتمال اعزام به سوریه از ۴ استان دیگر

مدیرعامل شرکت شمسا از راه‌اندازی سفر تلفیقی عتبات و سوریه ویژه ایام نوروز خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها این سفر به مدت ۷ شبانه‌روز طراحی شده است که زائران علاوه بر زیارت اعتاب مقدسه عراق، به زیارت حرم حضرت زینب(س) مشرف می‌شوند.

داروخانه آنلاین داروپلاس

مدیرعامل شرکت شمسا از راه‌اندازی سفر تلفیقی عتبات و سوریه ویژه ایام نوروز خبر داد و گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌ها این سفر به مدت ۷ شبانه‌روز طراحی شده است که زائران علاوه بر زیارت اعتاب مقدسه عراق، به زیارت حرم حضرت زینب(س) مشرف می‌شوند.

 در ماه‌های اخیر با توجه به وضعیت عراق، سفر به عتبات به صورت محدود از سوی سازمان حج و زیارت انجام شد و هم‌اکنون نیز با آغاز سفرهای زمینی به عتبات، این سفرها رونق گرفته است و در ایام عید نوروز به اوج خود می‌رسد.

از اواخر آذرماه نیز سفر به سوریه با برقراری امنیت پس از داعش برقرار شد و جمعی از مشتاقان این سفر معنوی به سوریه و حرم حضرت زینب (س) مشرف شدند.

مصطفی قاسمی مدیرعامل شرکت شمسا با اشاره به آمادگی این شرکت برای ارائه بسته‌های متنوع زیارتی به منظور رفاه زائران، اظهار داشت: ما علاوه بر آمادگی برای برقراری سفرهای متنوع زیارتی در روزهای مختلف برای زائران عتبات وسوریه، برنامه جامعی نیز پیش‌بینی کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه بسته سفر تلفیقی عتبات و سوریه ویژه ایام نوروز ۹۹ به زودی راه‌اندازی می‌شود، افزود: بسیاری از زائران تمایل دارند که علاوه بر سفر به عتبات، به سوریه نیز مشرف شوند. بر همین اساس ما پیش‌بینی کردیم تا این سفر را نیز طراحی و اجرایی کنیم.

قاسمی با اشاره به برنامه‌ریزی برای این سفر معنوی خاطر نشان کرد: بر اساس برنامه تعیین شده، سفر به عتبات- سوریه به مدت ۷ شب طراحی شده است که در این بسته سفری، زائران ۵ روز در عتبات و دو روز در دمشق حضور دارند؛ به طوری که دو شب در کربلا، دو شب در نجف اشرف، یک شب در کاظیمن اسکان می‌یابند و زیارت دوره سامرا را نیز خواهند داشت. پس از آن از بغداد به دمشق اعزام می‌شوند و  دو روز در دمشق به زیارت حرم حضرت زینب (س) و حرم حضرت رقیه (س) می‌پردازند و بازدید از باب الصغیر و بازار اموی از دیگر برنامه‌های زائران خواهد بود.

مدیرعامل شرکت شمسا درباره هزینه‌های این سفر نیز گفت: هم‌اکنون سفر به عتبات حدود ۴ میلیون تومان و سفر به سوریه نیز ۴ میلیون تومان است که ما سعی داریم هزینه این سفر را مبلغی پایین‌تری از این در نظر بگیریم تا زائران با هزینه کمتری بتوانند به زیارت مشرف شوند.

، در هر ماه حدود ۱۰ کاروان به سوریه مشرف می‌شود که با افزایش تقاضای زائران، این کاروان‌ها افزوده خواهد شد

اعزام به سوریه
اعزام به سوریه

و همچنین :

احتمال راه اندازی کاروان سوریه از ۴ استان دیگر

سرپرست معاونت عتبات سازمان حج و زیارت گفت: ۴ استان یزد، کرمان، فارس و خراسان رضوی در حال برنامه‌ریزی هستند تا شرایط اعزام زائران به سوریه را فراهم کنند و احتمالا تا پیش از پایان سال جاری این امر محقق خواهد شد.

محمد آزاد با اشاره به اعزام زائران به سوریه، اظهار کرد: اعزام سفرهای سوریه با توجه به اخذ مجوز‌ از منابع ذیربط، از ۲۱ آذر ماه آغاز شد و همچنان در روزهای یکشنبه و پنج شنبه از تهران انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه تاکنون بالغ بر ۱۰۰۰ نفر به سوریه اعزام شده‌اند، ادامه داد: همه سفرها از طریق دفاتر خدمات زیارتی و به صورت کاروانی اعزام شده‌اند و به همه افرادی که تمایل به انجام این سفر معنوی را دارند تأکید می‌کنیم فقط به دفاتر و شرکت‌های تحت نظر سازمان حج و زیرات برای ثبت نام مراجعه کنند.

سرپرست معاونت عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: سایر استان‌ها از جمله یزد، کرمان، فارس و خراسان رضوی در حال برنامه‌ریزی هستند تا شرایط اعزام زائران به سوریه را فراهم کنند و احتمالا تا پیش از پایان سال جاری این امر محقق خواهد شد.

وی درباره اعزام زائران به کربلای معلی نیز گفت: سفر زیارتی عراق نیز با توجه به موافقت مراجع ذیربط به صورت زمینی نیز از سر گرفته شده و از فردا صرفا از مرز مهران آغاز می‌شود. تاکنون شهروندان استقبال خوبی داشته‌اند و تاریخ اعزام کاروان‌ها به محض پر شدن ظرفیتشان مشخص می‌شود.

رائر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن