اخبارحج و زیارت

کاروان های زیارتی آزادبر مسیری غیرقانونی برای زیارت

داروخانه آنلاین داروپلاس

کاروان های زیارتی آزادبر مسیری غیرقانونی برای زیارت

کاروان های زیارتی آزادبر مسیری غیرقانونی برای زیارت است زیرا که در صورت بروز هر گونه مشکل، هیچکس پاسخگو نیست و می طلبد که با اطلاع رسانی لازم از اعزام زائران در قالب کاروان های زیارتی آزاد بر جلوگیری شود.
کافی است نیم نگاهی به تبلیغات روی مکان های شلوغی همچون عابربانک ها داشته باشیم تا با تبلیغ کاروان های زیارتی مواجه شویم حال آنکه مشخص نیست این کاروان ها توسط چه کسی و چگونه سفرهای خود را برگزار می کند.
مدیرکل حج و زیارت استان کرمان در این ارتباط می گوید : امسال ۲ دفتر حج و زیارت به دلیل اعزام کاروان های آزاد بر لغو امتیاز شدند.
محمود عرب نژاد همچنین از اخطار به هفت دفتر حج و زیارت در استان کرمان خبر داد و گفت: در صورت مشاهده مجدد فعالیت غیرقانونی همکاری با کاروان های آزاد بر، امتیاز این مراکز لغو خواهد شد.
وی ادامه داد: مردم در صورت مشاهده هر گونه فعالیت کاروان های زیارتی آزادبر با شماره ۳۲۴۵۶۱۵۲-۴ تماس برقرار کنند تا با این مراکز غیرقانونی برخورد قانونی شود.
عرب نژاد زرندی تصریح کرد: با توجه به تعطیل شدن حج عمره، نگاه بعضی صاحبان دفاتر به سمت راه اندازی کاروان های آزادبر معطوف شده که در صورت مشاهده چنین مواردی، سازمان حج و زیارت سریعا اقدام قانونی می کند.
وی اظهار داشت: کاروان های زیارتی آزاد بر در شهر کرمان به صفر رسیده است و پیگیر منع فعالیت کاروان های غیرقانونی هستیم.
مدیرکل حج و زیارت استان کرمان همچنین به دیدار خود با ائمه جمعه و فرمانداران جنوب کرمان اشاره و تصریح کرد: این دیدار ها در زمینه آگاه بخشی مسئولان در قبال مشکلات ایجاد شده توسط کاروان های زیارتی غیرمجاز بوده و در مجموع سفر پرباری بوده است.
مدیرکل حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه تعداد دفاتر حج و زیارت جنوب کرمان کم است از متقاضیان درخواست کرد که برای ثبت نام به سازمان حج و زیارت استان کرمان مراجعه کنند.
وی تصریح کرد: حج و زیارت در حوزه جنوب استان کرمان که یک سوم این استان را به خود اختصاص داده تنها با ۶ دفتر حج و زیارت شامل چهار دفتر در جیرفت و ۲ دفتر در شهرستان های کهنوج و رودبار فعالیت می کند و با توجه به وسعت منطقه، این تعداد دفتر زیارتی، کم است.
عرب نژاد گفت: ۱۱۵ دفتر حج و زیارت و سه هزار و ۵۰۰ کارگزار آموزش دیده و ۵۰۰ روحانی و مداح تحت بعثه رهبری در استان کرمان فعال هستند.
وی به آمار زائران حج امسال اشاره و تصریح کرد: سه هزار حاجی در ۲۲ کاروان حج، امسال به زیارت خانه خدا مشرف شدند.
مدیرکل حج و زیارت با بیان اینکه در تدارک حج سال ۱۳۹۸هستیم، اظهار داشت: متقاضیان حج تمتع سال های ۸۴، ۸۵ و ۸۶ ثبت نام کرده اند، از طریق مراجعه به دفاتر حج و زیارت و یا با مراجعه به سامانه hwww.haj.irr نسبت به اصلاح اطلاعات خود اقدام کنند.
وی با بیان اینکه ۶۳ هزار ویزا برای زیارت کربلا در استان کرمان صادر شده، گفت: استان کرمان امسال ۲۳ هزار نفر نسبت به سال قبل افزایش ثبت نام زائران کربلا را داشته است که از این تعداد افزون بر هفت هزار نفر مردم جنوبی استان بوده اند.
عرب نژاد با اشاره به استقبال خوب مردم جنوب کرمان در پیاده روی اربعین حسینی، افزود: ویزای چهار هزار و ۱۰۰نفر از شهرستان جیرفت، ۷۵۰ نفر از شهرستان کهنوج، یکهزار و ۳۵۰ نفر از شهرستان رودبار جنوب، ۱۶۵ نفر از شهرستان عنبرآباد و ۱۱۵ نفر از قلعه گنج برای شرکت در ایام اربعین صادر شد.
نماینده بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت استان کرمان با بیان اینکه بعثه رهبری در حج و زیارت، نقش فرهنگی را بر عهده دارد، گفت: تأمین روحانی، معین ، معینه ( طلبه حوزه علمیه خواهران) و نیز مداح برای کاروان های عتبات عالیات و حج تمتع از وظایف فرهنگی بعثه است.
حجت الاسلام حسین سازندگی به مؤلفه های انتخاب روحانی و مداح کاروان اشاره کرد و افزود: روحانیون و مداحان باید یکسری سلسله مراتب از جمله شرکت در آزمون، مصاحبه و همچنین ارائه سی دی صوتی و تصویری از مداحی و سخنرانی را طی کنند تا به عنوان روحانی و مداح کاروان انتخاب شوند.
وی با بیان اینکه بعثه مقام معظم رهبری برای ایفای نقش فرهنگی خود، یکسری محصولات فرهنگی به زائران می دهد، گفت: این محصولات فرهنگی در قالب کتاب، بروشور و اطلاعات در اختیار زائران قرار می گیرد.
نماینده بعثه مقام معظم رهبری در امور حج و زیارت استان کرمان ادامه داد: برگزاری کلاس های توجیهی ویژه زائران از سایر فعالیت های این نهاد است.
حجت الاسلام سازندگی با بیان اینکه فعالیت های فرهنگی بعثه رهبری مختص اهل تشیع نیست، اظهار داشت: در سرتا سر کشور نماینده اهل تسنن داریم و برنامه های مخصوص بر اساس فرقه های چهارگانه اهل تسنن برای آن ها اجرا و محصولات فرهنگی مختص اهل تسنن در اختیار آن ها قرار داده می شود.
وی با تاکید بر لزوم استفاده حداکثری از ظرفیت رسانه ها برای اطلاع رسانی گفت: رسانه ها زبان گویای افراد دغدغه مند هستند و اگر اخبار را به درستی انعکاس دهند، خدمت بزرگی به جامعه می شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان نیز با تاکید بر ایجاد سازو کارهای لازم بمنظور جلوگیری از شکل گیری کاروان های آزادبر گفت: استقرار نمایندگی حج و زیارت در جنوب کرمان مطالبه مردمی بوده از این رو رایزنی مساله آغاز شده است.
حسین اسحاقی افزود: پیگیر ایجاد نمایندگی حج و زیارت در جنوب کرمان هستم و امیدوارم این مهم بزودی برای مردم جنوب کرمان محقق شود.
وی ادامه داد: مقرر شده این مساله در شورای فرهنگ عمومی جنوب استان پیگیری شود.
اسحاقی با بیان اینکه وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی بر هم افزایی دستگاه های زیرمجموعه این وزراتخانه تاکید کرده است، اظهار داشت: نشست مسئولان سازمان حج و زیارت نیز در این زمینه برگزار شده است.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان از آمادگی این مجموعه برای همکاری با سازمان حج و زیارت استان کرمان خبر داد و گفت: در این زمینه با تمام توان تلاش می کنیم. –

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن