اخبارحج و زیارت

کاهش ۴۸۶ هزار تومانی هزینه سفر به عتبات

«مرتضی آقایی» سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت درخصوص کاهش هزینه های سفر به عتبات عالیات اظهار کرد: با توجه به اجرای توافقنامه رایگان شدن هزینه روادید میان جمهوری اسلامی ایران و عراق، هزینه اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات در حدود 15 تا 20 درصد کاهش یافته است.

کاهش ۴۸۶ هزار تومانی هزینه سفر به عتبات

«مرتضی آقایی» سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت درخصوص کاهش هزینه های سفر به عتبات عالیات اظهار کرد: با توجه به اجرای توافقنامه رایگان شدن هزینه روادید میان جمهوری اسلامی ایران و عراق، هزینه اعزام زائران ایرانی به عتبات عالیات در حدود ۱۵ تا ۲۰ درصد کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه هزینه اعزام هوایی زائران ۱۵ درصد و زمینی ۲۰ درصد کاهش یافته است، اضافه کرد: در حال حاضر قیمت اعزام زمینی از یک میلیون و ۴۵۰ هزار تا ۲ میلیون تومان و اعزام هوایی نیز حدود ۳ میلیون تا ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

آقایی با بیان اینکه این توافقنامه حذف هزینه روادید از روز ۱۹ فروردین ماه اجرایی شده است، توضیح داد: با توجه به رایگان شدن هزینه روادید میان دو کشور، در حدود ۴۸۶ هزار تومان از هزینه تشرف زائران ایرانی به عتبات عالیات در عراق کاسته شده است.

سفرهای فوق العاده عتبات در نیمه شعبان

سرپرست اداره کل عتبات سازمان حج و زیارت در ادامه به اعزام های عتبات عالیات در ایام نیمه شعبان اشاره کرد و گفت: سازمان حج و زیارت تدارک ویژه و فوق العاده ای برای اعزام زائران در این ایام دیده است.

آقایی افزود: با توجه به نزدیک شدن به ایام ولادت امام زمان(عج) تعداد کثیری از متقاضیان سفر به عتبات عالیات، علاقمندند که در مکانهای زیارتی عتبات عالیات حضور داشته باشند که بر همین اساس برنامه ریزی کامل به همراه راه اندازی گروههای فوق العاده در بسته های متنوع را مورد توجه قرار دادیم که امیدواریم مورد رضایت زائران عزیز قرار گیرد.

 

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن