حج و زیارت

کرونا ویروس اعزام دانشگاهیان به عتبات را عقب انداخت

بیست‌ودومین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات که قرار بود از ۱۸ اسفندماه انجام شود، تا عادی شدن شرایط بهداشتی در کشور به تعویق افتاد.

داروخانه آنلاین داروپلاس

بیست‌ودومین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات که قرار بود از ۱۸ اسفندماه انجام شود، تا عادی شدن شرایط بهداشتی در کشور به تعویق افتاد.

 نام‌نویسی بیست‌ودومین دوره سفر عتبات دانشگاهیان پس از بیش از یک ماه وقفه به دلایل شرایط عراق، از نیمه بهمن‌ماه آغاز و روز گذشته به پایان رسید.

بر اساس اعلام ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان قرار بود قرعه‌کشی از متقاضیان سفر به عتبات دانشجویی امروز پنجم اسفندماه انجام شود، اما حجت الاسلام مرتضی مطهری پور، رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان از به تعویق افتادن زمان قرعه‌کشی متقاضیان عتبات دانشگاهیان خبر داد و گفت: با توجه به توصیه‌های ابلاغی وزارت بهداشت-درمان و آموزش پزشکی مبنی بر عدم تجمع افراد در اماکن عمومی و لغو سفرهای غیرضروری، تصمیم بر این شد که قرعه‌کشی زائران عتبات دانشگاهیان به زمان دیگری موکول شود.

بر همین اساس، با توجه به تعویق زمان قرعه‌کشی متقاضیان بیست‌ودومین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات، سفر دانشجویان به عتبات نیز به زمان دیگری موکول می‌شود‌، چرا که در کمیته اعزام تصمیم گرفته شد، تا کنترل شیوع بیماری کرونا و عادی شدن شرایط بهداشتی جامعه سفر دانشگاهیان به عتبات متوقف شود.

این امر در حالی است که قرار بود اعزام دانشگاهیان در قالب ۱۵۰ کاروان از ۱۸ اسفندماه آغاز شود، اما اکنون با توجه به بسته بودن مرزهای ایران و عراق فعلا امکان اعزام دانشگاهیان به عتبات میسر میست. البته محمد آزاد سرپرست معاونت عتبات سازمان حج و زیارت از باز شدن مرزهای زمینی از دو هفته آینده خبر داده و گفته است که وضعیت سفرهای هوایی به عتبات نیز تا دو روز آینده مشخص می‌شود.

منبع خبرگزاری فارس

زائر

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن