اخبار

گفت‌وگویی صمیمانه با زائران بیت‌الله‌الحرام

زائراني كه خود را عازم سرزمين وحي مي‌كنند حال و هوا، شور و شوق و اولين دعاي خود در مسجدالحرام را توصيف كردند.

داروخانه آنلاین داروپلاس

گفت‌وگویی صمیمانه با زائران بیت‌الله‌الحرام

زائرانی که خود را عازم سرزمین وحی می‌کنند حال و هوا، شور و شوق و اولین دعای خود در مسجدالحرام را توصیف کردند.

حجاج

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی زائر  اواخر تیرماه امسال اولین گروه زائران ایرانی بیت الله الحرام عازم سرزمین وحی می‌‌شوند تا با کوله باری از عشق و شور و معرفت به کشور عزیزمان بازگردند.

به راستی سفر حج آغاز حرکتی بزرگ برای گام برداشتن در مسیر خدایی شدن است و حاجی در مقایسه با افراد دیگر مسیر هموارتری را پس از این سفر در پیش روی خود می‌ بیند چرا که او به چشم خود در این سفر صحنه هایی می‌ بیند که باعث می‌شود چشم از ذخارف دنیای فانی بسته و تنها خدا را پیش روی خود ببیند.

اما زائرانی که برای سفر حج آماده می‌ شوند، چه شور و شوق عجیبی دارند، حق هم دارند آنها می‌ خواهند پای در سرزمینی بگذارند که خداوند در مورد آن فرمود:«للذی ببکه مبارکا و هدی للعالمین»، سرزمینی خشک و بی آب اما پر از طراوت و معنویت.

اگر انسان بخواهد حس و حال زائرانی که خود را آماده این سفر می‌ کنند باید با آن ها هم کلام شود تا از نزدیک با شور و شوقی که برای این سفر دارند آشنا شود، به همین خاطر سعی کردم خودم را به یکی از جلسات آموزشی و توجیهی کاروان های حج تمتع در استان قم برسانم تا صمیمانه با تعدادی ازاعضای این کاروان صحبت داشته باشم.

پیش از جلسه که قرار بود ساعت ۵ عصر در سالن نشست های حوزه نمایندگی ولی فقیه در امور حج و زیارت برگزار شود، بیشتر حجاج شرکت داشتند و با آب و تاب خاصی منتظر آغاز جلسه بودند و از حال و هوای مکه و زیارتی که قرار است نصیبشان شود با هم گفتگو می‌کردند.

بعد از گذشت چند دقیقه از شروع جلسه سراغ یکی از زائران رفتم و از او در مورد حس و حالش از این سفر پرسیدم که او نیز عاشقانه به من پاسخ می داد؛ سید داود حسینی فرزانه در پاسخ به سؤال من که برای چندمین بار به سفر حج مشرف می شود، گفت: بنده دو مرتبه رفته ام ولی سفر اول و دوم عمره بود ولی در این سفر توفیق حج تمتع پیدا کرده‌ایم.

سختی های حج ارزش دارد

او در مورد زیبایی های این سفر برای من گفت: در این سفر جمعیت زیاد تری هست و حال و هوای بسیار خوبی بر آن حاکم است، البته روحانیون و مدیران کاوران از مشقات سفر زیاد گفته اند ولی ما مطمئنیم که ارزش دارد.

در ادامه گفتگویم از او خواستم اولین دعای خود را در بیت الله الحرام بیان کند، که عنوان کرد: به عقیده من اولین دعای همه باید فرج امام زمان(عج) باشد چرا که گشایش همه کارهای دنیا و آخرت ما از جمله رفع بلاها و خونریزی و اصلاح کشورها با ظهور امام زمان(عج) محقق می شود.

در ادامه نزدیک آقای ابراهیم رضایی؛ معلم بازنشته و استاد دانشگاه پردیس فرهنگیان رفتم، و از او خواستم در مورد حال و هوای خود از سفر حج بگوید که او نیز به من این گونه جواب داد: من هم بار اول هست که به حج می روم و به همین دلیل خیلی خوشحال هستم.

اولین و مهمترین دعای همه ما فرج امام زمان(عج) است

بدون شک اولین و مهمترین دعای همه ما فرج امام زمان(عج) است و در کنار آن اگر لایق باشیم برای شفای مریضان و پیروزی اسلام بر کفر و شکست دشمنان اسلام دعا می‌کنیم.

آقای رضایی که از اوضاع دردناک یمن بسیار ناراحت است یکی از دعاهای خود را آزادی مردم یمن می داند و بیان می دارد: امروز بدترین جنگ دنیا در یمن است، مردم یمن مورد هیچ حمایتی قرار نمی گیرند و به انواع و اقسام مریضی ها مبتلا هستند.

او در ادامه یادآور شد: آرزوی دیگر ما قبولی همه زیارات است، چرا که می دانیم فریضه حج از مسائل مهم دین ماست، سال ها انتظار زیادی کشیدیم و به همین دلیل از خداوند برای این توفیق بزرگ ممنونیم؛ البته هنوز باورمان نشده که می خواهیم به این سفر برویم که امیدواریم همه عزیزان به سلامتی اعمال حج را انجام داده و به کشور بازگردند.

۱۲سال انتظار کشیدیم

آقای عبدالوهاب یوسفی ۶۳ ساله زائر دیگری از استان قم بود که با او به گفتگو نشستم، وقتی از حس او در مورد سفر پرسیدم اشک در چشمانش حلقه زد و گفت: ما برای این سفر انتظار زیادی کشیدیم، بیش از ۱۲ سال پیش ثبت نام کردیم و خدا را شاکریم که می خواهیم به حج برویم.

او با اشاره به این مسأله که اولین دعا در کنار خانه خدا مستجاب است، گفت: به عقیده من سلامتی امام زمان(عج) و رهبر عزیز و فرزانه ما مهترین دعای همه ما باید باشد.

او ادامه می دهد: بیشتر زائران مثل برای بار اول به این سفر بزرگ مشرف می شوند و همگی انتظار زیادی کشیده اند که امیدواریم دعاها و اعمال همه آنها مورد قبول درگاه خداوند قرار بگیرد.

دعای ما زیاد شدن دوستان اهل‌بیت(ع) است

خدمت یکی دیگر از زائران رفتم که از سادات اولاد پیامبر بود، او نیز شور و شوق زیادی داشت و بیان کرد: خیلی خوشحالیم که پا در محلی می گذاریم که پیامبر و اهل بیت(ع) ایشان در آن نفس کشیده اند و این نعمت را با هیچ چیزی عوض نمی‌کنیم.

وقتی از او خواستم تا دعای خود را در بیت الله الحرام برای من بگوید این گونه گفت: ما در حرم امن الهی دعا می کنیم که دوستان اهل بیت(ع) زیاد و دشمانشان از بین بروند برای همه شیعیان نیز دعا می‌کنیم.

بیشتر با او هم کلام شدم و در مورد عظمت حج او برایش گفتم و در پایان از او خواستم تا برای همه جاماندگان از این سفر نیز دعا کند که او هم یادآور شد: خداوند کریم است ما هم می خواهیم که خدا این سفر نورانی را قسمت همه کند.

در ادامه پیش آقای محمدتقی بابایی رفتم که به همراه همسر، برادر، برادر همسر و مادر خود عازم سفر حج بود، او با تمام وجود عشق و شور خود را از این سفر بیان کرد و گفت: بعد از عمری چشم انتظاری می خواهیم بزرگترین اعمالی که در زندگی یک مسلمان پیش می آید را انجام بدهیم.

خدمت به زائران افتخار ما است

او که از یاوران حجاج استان قم نیز بود ابراز داشت: خوشحالیم که در کمال سلامتی توفیق پیدا کردیم که به زائران نیز خدمت رسانی کنیم و همراه خانواده می خواهیم عازم این سفر بشویم و از خدا می خواهیم این سفر نورانی را قسمت همه کسانی که تا کنون توفیق حضور در این سفر را را پیدا نکرده اند، بنماید.

وی در پایان این گونه بیان کرد: دعا می کنیم که تمام بنده های مسلمان در زندگی خود صحت و سلامتی از نظر جسمی و روحی و کاری داشته باشند، جوانان ایران از نظر کار و ازدواج و سلامتی به آرزوی خود برسند و اعمال همه حاجیان قبول باشد.

مطالب بالا از سایت رسمی لبیک می باشد

شما میتوانید مطالب بیشتری را در سایت اپلیکیشن زائر مشاهده نمائید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن