اخبارساخت و ساز عتبات

گنبد امام حسین (ع) در کجا ساخته می شود؟

داروخانه آنلاین داروپلاس

گنبد امام حسین (ع) در کجا ساخته می شود؟

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان با بیان اینکه در حال حاضر کرمانی‌ها در سه پروژه بزرگ در عتبات عالیات فعالیت موثر دارند گفت: محل فعلی ساخت گنبد امام حسین‌(ع) در کرمان معراج شهدا بوده است.

 

علی مهاجری در حاشیه بازدید اسماعیل نجار رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از روند ساخت گنبد جدید حرم امام حسین‌(ع) در کرمان در گفت‌و‌گو با خبرنگار ذاکرنیوز در کرمان اظهار داشت: در ساخت و اجرای گنبد امام حسین‌(ع) از بهترین مصالح، تجهیزات و تکنولوژی و علم روز دنیا استفاده کردیم.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان با اشاره به اینکه بتن استفاده شده هم سبک است و هم مقاومت زیادی دارد تاکید کرد: کنترل کیفیت تمام مصالح انجام شده و از بهترین مصالح ساختمانی موجود و با کیفیت در ساخت گنبد استفاده شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر کرمانی‌ها در سه پروژه بزرگ در عتبات عالیات فعالیت موثر دارند گفت: از الیاف فلزی در بتن استفاده شده تا حدی که بتن در مقابل انفجار نیز مقاوم شده است، شن استفاده شده نیز کاملا آزمایش شده و بعضی از مصالح نیز به‌دلیل اینکه باید مقاومت ویژه‌ای داشته باشد از ایران به عراق حمل می‌شود.

مهاجری با اشاره به اینکه به دنبال اجرای یک پروژه صفر تا صد به نام مردم کرمان در عتبات عالیات عراق بودیم که پروژه بزرگ ترفیع گنبد حرم مطهر قسمت کرمانی‌ها شد افزود: دوام عمر سازه بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ سال است، آزمایشگاه دقیقی در کربلا راه‌اندازی کردیم و از تمام عملیات‌ها نمونه‌برداری انجام و آزمایش می‌شود.

وی گفت: محل فعلی ساخت گنبد امام حسین‌(ع) در کرمان معراج شهدا در روبه‌روی حسینیه ثارالله بوده و قبلا شهدای دفاع مقدس در این محل تا زمان دفن نگهداری می‌شدند.

ستاد عتبات کرج ‌توانایی بازسازی نجف و کربلا را داردمردم اصفهان بیش از ۴۵ میلیارد تومان برای بازسازی عتبات کمک کردندقزوین| بزرگ‌ترین سازه‌ مسقف زیارتی دنیا توسط ستاد عتبات عالیات کشور ساخته شده است

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کرمان با اشاره به اینکه کار بازسازی حرم امام حسین(ع) از سال ۹۴ آغاز شد و مقاوم‌سازی و لاغرسازی ستون‌های حرم چند ماه طول کشید و کار بسیار حساسی بود خاطر‌نشان کرد: در حال حاضر در مرحله نصب خشت‌های مسی بر روی گنبد در کرمان هستیم و تمامی خشت‌های گنبد در کرمان نصب شده و در صورت وجود هر گونه اشکال رفع نقص می‌شود.

وی با بیان اینکه عملیات طلا‌کاری روی خشت‌های مسی با ظرافت خاصی انجام شده و آزمایشات مختلفی روی آن انجام می‌شود گفت: برای جلوگیری از تغییر رنگ طلا در سال‌های بعد قبل از انجام طلا‌کاری یک لایه نیکل انجام و سپس طلاکاری می‌شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن