اخبار

۱۴ مردادماه؛ آخرین مهلت ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان…

مهلت ثبت‌نام برای متقاضیان دانشگاهی تشرف به عتبات عالیات،شامل دانشجویان تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، اساتید و کارکنان دانشگاه ها امروز یک شنبه ۱۴ مردادماه پایان می‌پذیرد.

داروخانه آنلاین داروپلاس

۱۴ مردادماه؛ آخرین مهلت ثبت‌نام عتبات دانشگاهیان…

مهلت ثبت‌نام برای متقاضیان دانشگاهی تشرف به عتبات عالیات،شامل دانشجویان تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، اساتید و کارکنان دانشگاه ها امروز یک شنبه ۱۴ مردادماه پایان می‌پذیرد.

 

حرم
حرم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی لبیک، مهلت ثبت‌نام برای متقاضیان دانشگاهی تشرف به عتبات عالیات،شامل دانشجویان تمامی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی دولتی و غیر دولتی،اساتید و کارکنان دانشگاه ها امروز یک شنبه ۱۴ مردادماه پایان می‌پذیرد.

حجت الاسلام والمسلمین فقیهی گفت: ثبت نام این دوره به دلیل پاره ای مشکلات از جمله نوسان قیمت ارز با یک ماه تاخیر آغاز و شاهد کاهش اعزام ها هستیم. در مجموع۸۰۰۰ نفر از زائرین در قالب۱۸۶کاروان از ۲۴ مردادتا اول آبان ماه۹۷به عتبات عالیات اعزام خواهند شد.

رئیس ستاد با اشاره به افزایش تسهیلات بانک ملت به زائرین دانشگاهی، خاطر نشان کرد: با پیگیری های ستاد و مساعدت بانک ملت، برای دانشگاهیانی که به صورت هوایی به عتبات عالیات اعزام شوند وام قرض الحسنه ۲ میلیون تومانی و برای زائرینی که به صورت زمینی اعزام شوند وام یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده است که بعد از نهایی شدن ثبت نام ، این تسهیلات در اختیار زائرین دانشگاهی قرار خواهد گرفت.همچنین صندوق رفاه دانشگاهیان نیز طبق دوره قبل؛وام یک و نیم میلیون تومانی به زائران دانشگاهی اختصاص خواهد داد.در حال حاضر با صندوق رفاه در دانشگاه های آزاد و وزارت بهداشت هم در حال مذاکره برای اعطای وام به زائرین دانشگاهی هستیم.

فقیهی به ویژگی های خاص این دوره از اعزام اشاره کرده و گفت:در نوزدهمین دوره اعزام دانشگاهیان به عتبات عالیات،زائرین دانشگاه های بزرگ به صورت گروهی اعزام خواهند شد و مجوز خروج از کشور دانشجویانی که از معافیت تحصیلی استفاده می کنند طبق سنوات قبل توسط ستاد اخذ خواهد شد.

وی در مورد قیمت عتبات دانشگاهیان در این دوره گفت:با توافقی که بین سازمان حج و زیارت و دولت منعقد شده است ارز با قیمت مناسبی به سفر عتبات تعلق خواهد گرفت و بنابراین قیمت این دوره افزایش خاصی نخواهد داشت.حدود قیمت زمینی ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و قیمت هوایی حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خواهد بود اما در ایام خاص مانند عرفه و عاشورا با افزایش ده درصدی قیمت مواجه خواهیم بود.

فقیهی گفت: در تلاش هستیم تا روحانیون و مدیرانی که برای کاروان ها انتخاب می کنیم دانشگاهی باشند.

وی در خصوص زمان بندی اعزام های این دوره گفت:در این دوره از اعزام ها با مناسبت های مذهبی بزرگی همچون عرفه، اعیاد سعید قربان و غدیر و ماه های محرم و صفر مواجه هستیم که امیدواریم زائرین دانشگاهی حداکثر استفاده را از فرصت معنوی به دست آمده داشته باشند.

ثبت‌نام از طریق سایت لبیک به نشانیwww.labbayk.irانجام می‌پذیرد که نکات لازم همزمان با ثبت‌نام بر روی سایت منتشر شده است.

بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، هر متقاضی می‌تواند از میان تاریخ های پیشنهادی،۲ تاریخ برای اعزام انتخاب و در آن تاریخ ها ثبت نام کند.

گفتنی است؛قرعه کشی عتبات دانشگاهیان روز دوشنبه ۱۵مرداد ماه انجام می شود و نتایج روز سه شنبه در سامانه جامع عتبات دانشگاهیان در سایت لبیک اعلام خواهد شد.

نوزدهمین دوره عتبات دانشگاهیان از اواخر مرداد سال جاری آغاز و تا آبان ماه ادامه خواهد یافت و در این مدت بیش از ۸۰۰۰ دانشگاهی به عتبات عالیات اعزام می شوند.

برای ثبت نام عتبات دانشگاهیان کلیک کنید  

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن