اخبارحج و زیارت

۱۸۳ کاروان از زائران سمنانی به عتبات عالیات اعزام شدند

مدیرکل حج و زیارت استان سمنان گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا کنون ۱۸۳ کاروان زائران سمنانی شامل ۴۷ کاروان هوایی و ۱۳۶ از مرزهای زمینی کشور به عتبات عالیات اعزام شدند.

داروخانه آنلاین داروپلاس

۱۸۳ کاروان از زائران سمنانی به عتبات عالیات اعزام شدند

مدیرکل حج و زیارت استان سمنان گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا کنون  ۱۸۳ کاروان زائران سمنانی شامل ۴۷ کاروان هوایی و ۱۳۶ از مرزهای زمینی کشور به عتبات عالیات اعزام شدند.

خلیل دلپاک  در تشریح برنامه‌های این دستگاه اجرایی برای حج تمتع و عمره  سال ۱۳۹۸ اظهار داشت: اقدامات اولیه درباره حج تمتع ۹۸ در دست اقدام است.

وی با اشاره به برخی از این اقدامات انجام شده در راستای اعزام زائران به حج تمتع ۹۸ ادامه داد: جمعه گذشته آزمون سراسری ویژه متقاضیان و داوطلبان فراخوان کارگزاران و عوامل حج تمتع برگزار شد.

دلپاک با اشاره به سفر رئیس سازمان حج و زیارت کشور به عربستان سعودی برای بررسی مقدمات سفر حج تمتع ۹۸ تصریح کرد: در این سفر تفاهمنامه حج ۹۸ توسط رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان و وزیر حج عربستان امضا شد.

مدیرکل حج و زیارت استان سمنان با اشاره به اینکه سال ۱۳۹۸ حدود ۸۶ هزار نفر در سطح کشور به حج اعزام خواهند شد اضافه کرد: هنوز برنامه‌ای برای سهمیه‌های استانی در اعزام‌های حج تمتع اعلام نشده است تا مشخص شود که ظرفیت کاروان‌های استان سمنان به چه شکلی است و چقدر کاروان و زائر و از چه تاریخی می‌توانند برای سفر به سرزمین وحی ثبت نام کنند.

دلپاک با بیان اینکه در یکی دو هفته آینده جزئیات در این مورد اعلام می شود افزود: در این صورت زمان و نحوه مراجعه داوطلبان و زائران سرزمین وحی به دفاتر زیارتی در استان سمنان نیز اطلاع رسانی می‌شود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برنامه‌های احتمالی حج و زیارت استان سمنان برای اعزام به حج عمره، با تأکید براینکه صحبت‌هایی در این رابطه انجام شده است تصریح کرد: باید منتظر نتیجه جلسه رئیس سازمان حج و زیارت کشورمان در عربستان باشیم و منتطریم تا اگر  برای عمره هم برنامه‌ای باشد؛ آن را اعلام عمومی کنیم.

مدیرکل حج و زیارت استان سمنان با اشاره به اینکه اعزام زائران به عتبات عالیات مانند گذشته در دستور کار قرار دارد اضافه کرد: این اعزام‌ها از طریق زمینی و هوایی با ثبت نام در کاروان‌ها انجام می‌شود.

دلپاک گفت: از ابتدای سال ۱۳۹۷ تا کنون  ۱۸۳ کاروان زائران سمنانی شامل ۴۷ کاروان هوایی و ۱۳۶ از مرزهای زمینی کشور به عتبات عالیات اعزام شدند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن