اخبار

۵۳درصد زائران خانه خدا بانوان هستند

به گزارش پايگاه اطلاع رساني زائر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، مراحل اجرايي حج از هشتم اسفند سال گذشته با آغاز نام‌نويسي متقاضيان صورت گرفت و در اين دوره متقاضيان در نوبت حج تمتع تا سوم دي‌ماه سال ۱۳۸۵ اقدام به ثبت‌نام كردند.

داروخانه آنلاین داروپلاس

۵۳درصد زائران خانه خدا بانوان هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زائر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حج، مراحل اجرایی حج از هشتم اسفند سال گذشته با آغاز نام‌نویسی متقاضیان صورت گرفت و در این دوره متقاضیان در نوبت حج تمتع تا سوم دی‌ماه سال ۱۳۸۵ اقدام به ثبت‌نام کردند.

امسال نیز زائران خانه خدا با پرداخت قسط دوم ثبت‌نام خود را نهایی کرده و معاینات پزشکی خود را انجام دادند.همچنین جلسات آموزشی برای کاروان‌ها تدارک دیده شده است، به طوری که روحانیون کاروان‌ها به نحوه اعمال حج و ملزومات این سفر نورانی می‌پردازند و پزشک کاروان نیز تذکرات لازم را به منظور برپایی حج بدون حاشیه و در صحت و سلامت می‌دهد؛ بر همین اساس تمامی اعضای کاروان‌ها باید در این جلسات شرکت کنند.

محمد آزاد؛ معاون منابع انسانی سازمان حج و زیارت با اشاره به تلاش سازمان حج و زیارت برای برپایی حج ۹۷، اظهار داشت: تیم‌های مسکن، حمل و نقل و تدارکات اوایل سال جاری به عربستان سفر کردند تا شرایط حضور زائران خانه خدا را ارزیابی کنند، بر همین اساس با برخی هتل‌ها و شرکت‌های حمل و نقل نیز قراردادهایی منعقد شد و شرایط حضور نیز مورد ارزیابی و موافقت قرار گرفت.

وی با بیان اینکه زائران خانه خدا در قالب ۵۸۳ کاروان به حج اعزام می‌شوند که ۲۸۲ کاروان مدینه قبل و ۳۰۱ کاروان مدینه بعد هستند، گفت: طول زمان حج امسال از ۲۸ تا ۴۲ روز است که بستگی به پروازها دارد. به طوری که اولین گروه از ۲۷ تیرماه به عربستان اعزام می‌شوند و این روند تا ۲۴ مردادماه ادامه دارد.

آزاد با اشاره به تعداد زائران خانه خدا نیز گفت: درصد بیشتری از زائران یعنی ۵۳ درصد را بانوان و ۴۷ درصد را آقایان تشکیل می‌دهند که میانگین سنی آن‌ها ۵۶ سال است.

گفتنی است؛ امسال ۸۵ هزار و ۲۰۰ زائر ایرانی از ۲۰ ایستگاه پروازی به خانه خدا مشرف می‌‌شوند.

حج
حج
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن