اخبارحج و زیارت

۶ هزار زائر محروم استان مرکزی به حرم رضوی مشرف شدند

 دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی گفت:۶ هزار زائر محروم استان مرکزی در ۹ ماهه نخست سال جاری به حرم رضوی مشرف شدند. 

داروخانه آنلاین داروپلاس

۶ هزار زائر محروم استان مرکزی به حرم رضوی مشرف شدند

 دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی گفت:۶ هزار زائر محروم استان مرکزی در ۹ ماهه نخست سال جاری به حرم رضوی مشرف شدند.

محمد حسین آصفری اظهار کرد: در طول ۹ ماه نخست سال جاری ۶ هزار نفر از محرومان و نیازمندان استان در قالب طرح «مهر درخشان رضوی» به مشهد مقدس و زیارت حضرت شمس الشموس(ع) مشرف شدندکه هزینه سفر ۸۵۰ نفر از این زائران محروم را خیران فراهم کردند و بقیه با آستان قدس رضوی بود.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی تصریح کرد: در ۹ ماهه نخست سال جاری علاوه بر محرومان بالای ۴۰ سال، زمینه تشرف معلولان، روشندلان، زوج‌های جوان، دانش‌آموزان زیارت اولی، محرومان کمیته امداد و بهزیستی، خانواده شهدای فاطمیون به مشهدالرضا(ع) فراهم شد.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم تا پایان سال بتوانیم زمینه تشرف یک هزار و ۸۰۰ نفر دیگر از زائران محروم و زیارت اولی را به مشهدمقدس(ع) فراهم کنیم.

آصفری در ادامه به سایر برنامه‌های دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان کرمان در ۹ ماهه نخست سال جاری اشاره و بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون یک هزار و ۵۰۰ نفر از علاقه‌مندان خادمی امام رضا(ع) به عنوان خادمیار رضوی ثبت نام کرده‌اند که این آمار نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد رشد داشته است.

وی افزود: ۵ اردوی جهادی عمرانی و ۳ اردوی جهادی سلامت نیز در ۹ ماهه نخست سال جاری در مناطق محروم و دهستان‌های هدف آستان قدس رضوی برپا شده است، خادمیاران سلامت در این اردوهای جهادی موفق شدند یک هزار و ۷۰۰ بیمار نیازمند را ویزیت و درمان کنند.

سرپرست دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در استان مرکزی توزیع ۳ هزار سبد غذایی بین اقشار محروم و آسیب‌پذیر، توزیع ۳ هزار لوازم تحصیلی و بسته‌های کمک آموزشی، اهدای ۵۰۰ کمک هزینه دارویی به بیماران صعب العلاج، برپایی جشن‌های دهه کرامت، اهدای ۳۵ کمک هزینه تهیه جهیزیه به زوج‌های جوان، اهدای وام خرید جهیزیه به مبلغ ۳ میلیون تومان به ۲۵۰ زوج محروم را برخی دیگر از فعالیت دفتر نمایندگی آستان قدس رضوی در ۹ ماهه سال جاری برشمرد.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن