اخبار

۷۵ درصد حجاج ایرانی امسال بالای ۵۰ سال سن دارند

مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با تجربه خوبی که طی چند دهه گذشته داشته، اقدامات زیادی را در حوزه سلامت حجاج انجام می‌دهد.

داروخانه آنلاین داروپلاس

۷۵ درصد حجاج ایرانی امسال بالای ۵۰ سال سن دارند

رئیس سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه ۷۵ درصد حجاج بالای ۵۰ سال و ۱۲.۵ درصد بالای ۷۵ سال هستند، گفت:‌ مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با تجربه خوبی که طی چند دهه گذشته داشته، اقدامات زیادی را در حوزه سلامت حجاج انجام می‌دهد.

حمید محمدی در حاشیه بازدید از بیمارستان مکه و بررسی سلامت حجاج همچنین اقدامات صورت گرفته توسط پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین اصولی که در کل فرآیند اعزام حجاج اهمیت دارد، مساله امنیت و سلامت آن‌ها است و ما سعی می‌کنیم در همه حوزه‌ها این دو اصل را مدنظر قرار دهیم.

وی با اشاره به اینکه مرکز پزشکی حج و زیارت تجربه‌های خوبی طی چند دهه گذشته در مورد خدمت‌رسانی به زائران داشته است، گفت:‌ این موضوع از قبل همچنین حین موسم حج در نظر گرفته شده و مرکز پزشکی حج و زیارت هلال‌احمر با راه‌اندازی مطب‌ها و بیمارستان‌ها خدمات بسیاری را به حجاج ارائه می‌دهند.

وی ضمن اینکه ابراز امیدواری کرد که حجاج پایشان به این مراکز باز نشود، گفت: در مراکز هلال‌احمر اقدامات زیادی انجام می‌گیرد تا مشکلات حجاج از جزئی‌ترین تا پیچیده‌ترین آن‌ها شامل سرماخوردگی و مشکلات قلبی برطرف شود.

محمدی به موضوع مشاعر عرفات و منا اشاره کرد و گفت:‌ در این ایام تلاش می‌شود خدمات بهتری به حجاج ارائه شود و با توجه به اینکه امسال هوا گرم‌تر است پیش‌بینی می‌شود امور اجرایی و دست‌اندرکاران کار‌های بیشتری را انجام دهند.

رئیس سازمان حج و زیارت خاطرنشان کرد: با توجه به بالا بودن میانگین سنی حجاج که ۷۵ درصد آن‌ها بالای ۵۰ سال و ۱۲.۵ درصد بالای ۷۵ سال هستند این قضیه را محتمل می‌کند که مشکلات زیادتری در حوزه سلامت آن‌ها داشته باشیم که البته جهت حفظ سلامت حجاج مرکز پزشکی حج و زیارت تمهیدات فراوانی در نظر گرفته است.

شما میتوانید مطالب بیشتری را در سایت زائر مشاهده نمائید

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
بستن