اخبارحج و زیارت

۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر امسال عازم حج تمتع می‌شوند

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: طبق توافقات انجام شده با عربستان امسال ۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر در قالب ۵۷۳ کاروان از سراسر کشور به حج تمتع مشرف می‌شوند.

داروخانه آنلاین داروپلاس

۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر امسال عازم حج تمتع می‌شوند

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: طبق توافقات انجام شده با عربستان امسال ۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر در قالب ۵۷۳ کاروان از سراسر کشور به حج تمتع مشرف می‌شوند.

علیرضا رشیدیان، رئیس سازمان حج و زیارت، امروز، دوم تیرماه در حاشیه همایش آموزشی و توجیهی حج منطقه یک کشور در تبریز در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه از ۱۷ تیرماه اعزام زائران ایرانی به سرزمین وحی آغاز می‌شود، گفت: ایران و عربستان در مورد اجرای هر چه بهتر کنگره حج تمتع توافق دارند و طرف عربستانی خدمات مناسبی را برای زایران ایرانی ارائه خواهد داد.

وی با بیان اینکه ۱۷ شهریور آخرین کاروان حاجیان ایران از عربستان وارد کشور می‌شوند و برخی از حاجیان بیش از ۳۵ روز زایر سرزمین وحی خواهند بود. اظهار کرد: همه عملیات حج با هدف فرهنگی و ارتقای ارزش‌های دینی و معنوی در حجاج برگزار می‌شود.

رشیدیان، افزود: امسال ۸۶ هزار و ۵۵۰ زائر در قالب ۵۷۳ کاروان از سراسر کشور به حج مشرف می‌شوند که از این تعداد ۹ هزار و ۵۴۷ زائر در قالب ۶۴ کاروان از منطقه یک شامل استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان‌غربی، اردبیل و زنجان به مکه و مدینه مشرف می‌شوند.

رئیس سازمان حج و زیارت، با بیان اینکه از طرف عربستان سهمیه مازاد برای اعزام زائران به حج تمتع درخواست کردیم اما تاکنون پاسخی داده نشده است و به محض وصول نام نویسی زائران انجام می‌شود، بیان کرد: ۱۷ شهریور آخرین کاروان حاجیان ایران از عربستان وارد کشور می‌شوند و برخی از حاجیان بیش از ۳۵ روز زایر سرزمین وحی خواهند بود.

وی همچنین در خصوص برگزاری حج عمره نیز گفت: این موضوع در شورای عالی حج کشور مطرح شده و در صورتی که امنیت، آرامش، کرامت و شأن زائران ایرانی تأمین شود پس از موسم حج تمتع با طرف عربستانی وارد مذاکره می‌شویم.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن