اخباراخبار اربعیناربعیناربعین 98حج و زیارت

۹۹ درصد زائران اربعین بازگشتند

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج از بازگشت حدود ۹۹ درصد زائران اربعین به کشور خبر داد .

داروخانه آنلاین داروپلاس

۹۹ درصد زائران اربعین بازگشتند

مدیرکل عتبات عالیات سازمان حج از بازگشت حدود ۹۹ درصد زائران اربعین به کشور خبر داد .

حجت الاسلام صحبت الله رحمانی در گفتگو با مهر گفت: آخرین آمار ثبت نام زائران در سامانه سماح ۳ میلیون و ۲۲۴ هزار نفر بود که براساس اطلاعات بدست آمده از مرزها تا کنون حدود ۹۹ درصد زائران به کشور بازگشته اند.

وی افزود: البته این زائران در مجموع آمار زائرانی است که از مرزهای هوایی و زمینی به ایران آمده اند .

مدیر کل عتبات عالیات سازمان حج در پاسخ به این سوال که آیا به زائران اربعین که هنوز در عراق هستند خدماتی ارائه می شود یا خیر گفت: امسال برای اولین بار ارائه خدمات به زائران اربعین تا سه روز بعد از اربعین نیز وجود داشت اما از امروز دیگر خدمتی ارائه نمی شود.

وی گفت: تعداد کمی زائر اربعین هنوز در عراق هستند که این افراد نیز طی همین روزها به کشور باز می گردند.

افزایش ۴۴۰ درصدی پروازهای عتبات عالیات «هما» در اربعین

هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» از روز آغاز پروازهای اربعین(۱۲ مهرماه ) تا پایان روز ۲۹ مهرماه سال جاری از ۳ فرودگاه کشور، تعداد ۳۴۴ پرواز رفت و برگشت به مقصد فرودگاه نجف اشرف انجام داده است که این آمار در مقایسه با تعداد پروازهای سال گذشته افزایش ۴۴۰ درصدی داشته است.
به گزارش فصل اقتصاد به نقل از اداره کل روابط عمومی «هما»، تا پایان روز ۲۹ مهر، تعداد ۲۳۰ پرواز از فرودگاه حضرت امام (ره)، ۸۸ پرواز از فرودگاه کرمانشاه و تعداد ۲۶ پرواز از فرودگاه ایلام انجام شده است که با این تعداد پرواز، بیش از ۲۵ هزار زایر حسینی، در پروازهای رفت و برگشت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران «هما» جابجا شده اند.
«هما» درعملیات انتقال زایران حسینی سال جاری، علاوه بر فرودگاه حضرت امام (ره) برای اولین بار از دو فرودگاه کرمانشاه و ایلام، پروازهایی را به مقصد فرودگاه نجف اشرف انجام داده است که برای انجام این پروازها از هواپیماهای ایرباس و ATR استفاده نموده است.
براساس این گزارش، متوسط کل تاخیر پروازهای عتبات عالیات اربعین امسال تا پایان روز یاد شده، ۱۵دقیقه بوده که این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ( ۲۸ دقیقه)، کاهش ۵۳ درصدی داشته است.
گفتنی است در سال گذشته، در فاصله زمانی ۱۵ روزه ایام اربعین (۲۳مهرماه تا ۸ آبان سال ۹۷)، تعداد ۷۸ پرواز برای جابجایی زایران حسینی توسط هواپیمایی جمهوری اسلامی «هما» از فرودگاه حضرت امام(ره) به دو فرودگاه نجف اشرف و بغداد انجام شد که با توجه به انجام ۳۴۴ پرواز در فاصله ۱۵ روز ایام اربعین حسینی سال جاری ( ۱۲ مهر تا ۲۹ مهرماه سال ۹۸)، افزایش ۴۴۰ درصدی در تعداد پروازها داشته است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن