اخبارحج و زیارت

۱۲دفتر آماده خدمات رسانی به زائران اربعین است

مدیر حج و زیارت سیستان وبلوچستان گفت: 12 دفتر زیارتی فعال در استان آماده خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی است.

12دفتر آماده خدمات رسانی به زائران اربعین است

مدیر حج و زیارت سیستان وبلوچستان گفت: ۱۲ دفتر زیارتی فعال در استان آماده خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی است.

؛رضا کیخا اظهار کرد: ثبت نام برای شرکت در پیاده روی اربعین حسینی از روز پنج شنبه گذشته در سراسر کشور آغاز شده است و تمام کسانی که قصد انجام این سفر معنوی را دارند باید در سامانه سماح نام نویسی کنند.
وی با اشاره به اینکه امسال نیز مانند سنوات قبل سایت اینترنتی www.samah.haj.ir برای ثبت نام ایجاد شده است ادامه داد: هزینه تعیین شده ویزا برای هر نفر مبلغ ۳۷۷هزار و۷۰۰ تومان می باشد که زائران می توانند از طریق همین سامانه و به صورت ریال ایرانی هزینه را پرداخت کنند و دیگر نیازی به اخذ دلار نیست.
کیخا افزود: زائرانی که از سیستان وبلوچستان قصد سفر به کشور عراق را دارند باید از مرز شلمچه خارج شوند و همه زائران نیز لازم است تا در این سامانه ثبت نام کرده و مقدمات صدور ویزا را انجام دهند.
وی گفت: علیرغم اینکه بسیاری از زائران تمایل دارند تا به صورت هوایی عازم عراق شوند هنوز شرکت هواپیمایی کشور پروازی برای این استان اختصاص نداده است که در صورت استقبال مردم، رایزنی های لازم برای اختصاص پرواز به این استان نیز انجام می شود.
وی در پایان گفت: سال گذشته ۶هزار و ۴۰۰ نفر از استان سیستان وبلوچستان عازم پیاده روی اربعین شدند که امسال نیز پیش بینی می شود این رقم با افزایش مواجه شود.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن