اخبارحج و زیارت

۵۰ هزار زائر اربعین از مرز شلمچه گذر کردند

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: 50 هزار زائر از پنجشنبه هفته گذشته تاکنون برای شرکت در آئین اربعین حسینی از مرز بین المللی شلمچه راهی عتبات عالیات شدند.

داروخانه آنلاین داروپلاس

50 هزار زائر اربعین از مرز شلمچه گذر کردند

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: ۵۰ هزار زائر از پنجشنبه هفته گذشته تاکنون برای شرکت در آئین اربعین حسینی از مرز بین المللی شلمچه راهی عتبات عالیات شدند.

معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: ۵۰ هزار زائر از پنجشنبه هفته گذشته تاکنون برای شرکت در آئین اربعین حسینی از مرز بین المللی شلمچه راهی عتبات عالیات شدند.
ولی الله حیاتی پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا شمار زائران خارجی که طی این مدت از مرز شلمچه راهی کربلا شدند را تاکنون ۹ هزار نفر اعلام کرد و اظهار داشت: به منظور تسهیل در تردد زائران، ۴۰ گیت‌ خروجی در پایانه مسافری شلمچه در نظر گرفته شده است. ۱۴ گیت نیز برای تسهیل عبور آسان اتباع خارجی در نظر گرفته شده و فعال هستند.
معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: زائران خارجی بیشتر از کشورهای هندوستان، افغانستان، پاکستان، آذربایجان و ترکیه بودند.
حیاتی گفت:حدود ۴۵۰ موکب از میدان مقاومت تا پایانه مرزی شلمچه مشغول خدمات رسانی به زائران اربعین حسینی در مرز هستند که از این تعداد ۶ موکب توسط اتباع خارجی برپا شده است.
وی اظهار داشت: تمهیدات لازم برای استراحت و پذیرایی از زائران اربعین در مواکب پیش بینی شده است.
معاون استاندار خوزستان و فرماندار ویژه خرمشهر گفت: تا به امروز ۳۰۰ دستگاه کامیون برای ارسال مواد غذایی و آب آشامیدنی به مواکب مستقر در خاک عراق از مرز شلمچه عبور کردند.
۱۳ هزار خادم در مرز شلمچه به زائران اربعین حسینی خدمت رسانی می کنند.
شلمچه یکی از ۲ گذرگاه مرزی تردد زائران اربعین حسینی در استان خوزستان است.
گذرگاه مرزی شلمچه در ۱۵ کیلومتری خرمشهر قرار دارد. –

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن