اخبارحج و زیارت

۶ محموله ستون سنگی از محلات به نجف اشرف ارسال شد

داروخانه آنلاین داروپلاس

6 محموله ستون سنگی از محلات به نجف اشرف ارسال شد

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان محلات گفت: ۶ محموله ستون سنگی به منظور عملیات بازسازی صحن حضرت زهرا (س) در هفته جاری به نجف اشراف ارسال شد.

«محمد نجفی» روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: هر یک از این محموله ها شامل ۱۰ تا ۱۲ ستون کامل است و در مجموع ۷۰ ستون در هفته جاری از کارگاه های تولیدی سنگ در محلات بارگیری و برای بازسازی صحن حضرت زهرا (س ) به نجف اشرف ارسال شد.
وی بیان کرد: محموله های ارسالی بیش از تعهد محلات برای ساخت ۶۰۴ ستون سنگی است که برای بازسازی صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف فرستاده شد.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان محلات گفت:۲۰۰ ستون سنگی برای ادامه مرحله دوم بازسازی صحن حضرت زهرا(س) از این شهرستان ارسال شده است.
نجفی افزود: مرحله سوم طرح بازسازی صحن حضرت زهرا (س) ۱۵۸ ستون نیاز دارد که تاکنون ۷۰ ستون ساخته و ارسال شده و بقیه نیز در حال ساخت و آماده سازی است.
وی اظهارداشت: ستون های ارسالی شامل سرستون، رینگ ستون و میله ستون ساخته شده در کارگاه فرآوری سنگ این شهرستان است که با استفاده از سنگ کوپ مرمر سفید استخراج شده از معادن استان کرمان و آذرشهر ساخته شده است.
مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان محلات گفت: نخستین بار در خاورمیانه تجهیزات پیشرفته و تخصصی برش ستون سنگی در اشکال متنوع در کارگاه های مجتمع سنگ بری محلات سه سال گذشته مستقر شد.
نجفی بیان کرد: یکی از صنعتگران نیکوکار محلات مراحل تهیه سنگ، فرآوری و نصب ستون در محوطه صحن حضرت زهرا (س) در نجف اشرف را بر عهده گرفت که اکنون اضافه بر تعهد در حال ساخت و ارسال ستون های سنگی است.
محلات از توابع استان مرکزی در چند سال اخیر در امر کمک به بازسازی عتبات عالیات طبق سنجش ستاد مرکزی رتبه نخست کشور را کسب کرده است.
شهرستان محلات با ۲۵۰ کارگاه فراوری و ۷۰ معدن سنگ قطب تولید سنگ نمای کشور محسوب می شود و ۶۰ درصد سنگ های ساختمانی کشور در معادن این خطه تولید می شود.
این شهرستان با تولید سالانه ۲ و نیم میلیون تن سنگ تراورتن به عنوان کانون تولید سنگ نمای کشور نام گرفته و ۱۲ درصد از تولید سنگ تراورتن دنیا را به خود اختصاص داده است.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن